سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار فارس به دیدار علی مطهری رفت/ تصویر

به دنبال حمله عده ای افراد خودسر به علی مطهری در شیراز، استاندار فارس با حضور در دفتر کار وی در تهران و دیدار با مطهری، از وی دلجویی کرد.

 سید محمد احمدی در این دیدار ضمن اشاره به سوابق انقلابی شهید مطهری و منش اسلامی خانواده وی، شهید مطهری را معلم اخلاق و بصیرت دانست و از آنچه که برای فرزند معلم اخلاق انقلاب در شیراز روی داد ابراز تاسف کرد.

استاندار فارس به دیدار علی مطهری رفت

وی، با اشاره به دستور صریح وزیر کشور مبنی بر برخورد با هتاکان و عاملان این حادثه ادامه داد: عزم وزارت کشور برای بررسی ابعاد این حادثه تلخ جزم است.

احمدی گفت: با توجه به اینکه مسوولیت هیات بررسی حادثه بر عهده وی گذاشته شده، قول می دهم که با هتاکان فاقد اخلاق و هنجارشکنان که به نماینده منتخب ملت اهانت و بی احترامی روا داشتند، برخورد قاطع و قانونی شود.

علی مطهری نیز در این دیدار، ضمن تشکر از حضور استاندار فارس، از استاندار فارس خواست اجازه ندهد عده ای خودسر، با سابقه فرهنگی و مذهبی شیراز بازی کنند و حیثیت تاریخی این شهر را که زبانزد جهانیان است زیر سووال ببرند.

علی مطهری ساعت 16 روز دوشنبه هفته گذشته وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت 18و 30 دقیقه در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.

با ورود مطهری به سالن فرودگاه، عده ای با تجمع در مقابل سالن ورودی شروع به شعار دادن کردند.

این عده هنگامی که مطهری سوار بر خودرو شد، آشکارا و بدون واهمه از قانون، شیشه های خودرو را با سنگ و چوب شکستند. راننده خودروی مطهری با سرعت به حرکت درآمد، اما این عده موتور سوار در تعقیب وی به حرکت درآمدند.

راننده خودرو پس از این تعقیب، وارد کلانتری میدان گل سرخ شیراز شد و بیش از سه ساعت را در محاصره این عده در داخل کلانتری گذراند.

عبدالرضا رحمانی فضلی نیز به محض بازگشت از پنجاه و هشتمین اجلاس جهانی مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد به کشور (روز پنجشنبه)، جلسه ای در خصوص حادثه وقوع یافته در شیراز را تشکیل داد.

وزیر کشور مقرر کرد تا هیاتی مرکب از معاون امنیتی - انتظامی، رییس دفتر جانشینی فرماندهی معظم کل قوا در ناجا و رییس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور ضمن رسیدگی دقیق به ابعاد حادثه شیراز و اقدام قاطع، نتیجه را به شورای امنیت کشور گزارش کنند.

در این جلسه استاندار فارس به عنوان مسوول پیگیری حادثه تا حصول نتیجه و معرفی عاملین آن به مراجع قضایی، تعیین گردید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها