سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نامه زیباکلام به اسماعیل کوثری درباره یونسی

صادق زیباکلام با نگارش نامه ای خطاب به اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نسبت به سخنان او درباره علی یونسی انتقاد کرد.

صادق زیباکلام با نگارش نامه ای خطاب به اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نسبت به سخنان او درباره علی یونسی انتقاد کرد.

به گزارش فرارو، اسماعیل کوثری امروز در گفت و گویی با خبرگزاری تسنیم گفته بود «حتماً طی نامه‌‌‌ای به آیت‌لله لاریجانی رئیس قوه قضائیه، پیگیری حقوقی اظهارات آقای یونسی را از دستگاه قضائی مطالبه خواهیم کرد چرا که این اولین بار نیست که آقای یونسی، منافع ملی و مصالح عالیه نظام را مورد توجه قرار نمی‌دهد.» (اینجا را بخوانید)

متن نامه زیباکلام به این شرح است:

بسمه تعالی
جناب سردار اسماعیل کوثری
نماینده مجلس شورای اسلامی دامت اقباله
با سلام و تحیات، به نقل از خبرگزاری تسنیم آمده بود که حضرتعالی و برخی دیگر از نمایندگان محترم مجلس در نامه ایی به روسای قوای مجریه و قضاییه خواستار پیگیری حقوقی جناب حجت الاسلام علی یونسی مشاور ویژه رئیس جمهور شده اید.

جنابعالی و برخی دیگر از نمایندگان مجلس به مراه برخی از چهره های سیاسی دیگر که جملگی وابسته به یک جناح سیاسی مشخص می باشید قریب به یک هفته‌ای است که آقای یونسی را مورد انواع حملات و توهین ها قرار داده اید که چرا اظهار کرده (قریب به مضمون) که عراق مرکز تمدنی ایران اسلامی می باشد.

البته نفس اینکه همه حمله کنندگان تعلق به یک جناح و جریان سیاسی مشخصی دارند گویای آنست که چقدر حملات فرصت طلبی سیاسی است و چقدر به قصد قربت. انشالله که جملگی نیت تان خدمت به مملکت است و نه بهره برداری سیاسی علیه دولت یازدهم.

اما در خصوص آنچه که مورد اعتراض شما و همفکرانتان شده، اگر کسان دیگری به این گفته آقای یونسی اعتراض می کردند شاید می شد آنرا درک نمود. اما جناب سردار کوثری عزیز، مگرجنابعالی و همفکرانتان شبانه روز غیر از آنچه آقای یونسی گفتند نمی گویید؟ مگر شما و همه آنان که توپخانه سنگین تان را بر روی یونسی گرفته اید، شبانه روز افتخار نمی کنید که انقلاب اسلامی منطقه را گرفته و دارد به نقاط دیگر سر ریز می شود؟

مگر جنابعالی و همفکرانتان مباهات نمی کنید و با غرور نمی گویید که طلایه داران انقلاب اسلامی در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و اخیرا هم یمن به فتوحات غرور آفرینی نائل شده اند؟ آیا انقلاب اسلامی صرفا یک لفظ انتزاعی و مجرد است یا انقلاب اسلامی در حقیقت بمعنای جمهوری اسلامی ایران است؟

آیا حضور و نفوذ انقلاب اسلامی در عراق یا سوریه را عراقی ها و سایر اعراب به‌ همراه مردم جهان به پای موفقیت آرمان و ایدئولوژی انتزاعی بنام "انقلاب اسلامی" می گذارند یا آنرا بپای جمهوری اسلامی ایران می نویسند؟

چرا اگر شما و همفکرانتان مباهات کنید که "انقلاب اسلامی" به عراق صادر شده و در آن کشور به حرکت در آمده، سخنتان عیب و ایرادی ندارد و تازه انقلابی هم هست، اما اگر آقای یونسی بگوید که ایران اسلامی در عراق پیشروی کرده یا نفوذ کرده، می بایستی علیه وی اعلام جرم شود؟ چرا وقتی رئیس جمهور انقلابی و محبوبتان در ونزوئلا اعلام کرد که آمریکای لاتین دیگر حیات خلوت آمریکا نیست و ایران اسلامی آنرا حیات خلوت انقلابیون کرده، شما و طرفدارانتان به او تذکر ندادید که آن سخن یعنی سلطه ایران بجای آمریکا و در عوض در فرودگاه مهر آباد به استقبالش رفتید؟

جناب کوثری عزیز، ظاهرا نفس حیات خلوت در آوردن کشوری و سرزمینی دیگر در تفکر شما و همفکرانتان خیلی اشکالی ندارد. اشکال از جایی شروع می شود که چه کسی آنرا مرتکب شود؟ و چه کسی آن‌را مورد بهره برداری قرار دهد. اگر ما آن‌را مرتکب شویم صدور انقلاب است.

اما دیگران اگر مرتکب شوند استعمار و سلطه است. اگر آقای احمدی نژاد که همفکر ماست آنرا بگوید می شود مواضع انقلابی و اگر آقای یونسی بخت برگشته آنرا بگوید می شود دخالت در امور کشورهای دیگر و می بایستی علیه وی اعلام جرم نماییم.

یام بکام باد
صادق زیباکلام
بیست وسوم اسفند یکهزاروسیصدونودوسه

فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٣, ١٨:١۵

   

پر مبحث ترین ها