سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سال ۹۴ سال مواجهه با مشکلات بزرگ است

بروز شده : ١-٠١-١٣٩۴, ١۴:٠٢    نسخه چاپی    
یکی از مشکلاتی که به صورت تاریخی کشور ما را تهدید می‌کرد، مشکل فاصله میان دولت و ملت بوده است.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، شعار سال را نشانه توجه رهبرانقلاب به اهمیت بازسازی فرهنگ سیاسی دانست، گفت: سال مواجهه با مشکلات بزرگ است؛ لذا هم‌دلی دولت و ملت، شرط رسیدن به اهداف است.حسام الدین آشنا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شعار « دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که به صورت تاریخی کشور ما را تهدید می‌کرد، مشکل فاصله میان دولت و ملت بوده است.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، افزود: فاصله‌ طولانی استبداد در کشور ما باعث شده که دولت‌ها معمولا بدون نظر ملت تصمیم بگیرند و فقط از ملت انتظار تبعیت داشتند.

وی انقلاب اسلامی را انقلاب ایران پاسخ ملت ایران به رویکرد استبدادی دولت‌ها دانست و گفت: این انقلاب بزرگ نقش موثری در کاهش فاصله میان دولت و ملت داشت.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور، تاکید کرد: نقش رهبری حضرت امام(ره) باعث شد پیوند میان حاکمیت و ملت در چهره آن رهبر فرهمند، جلوه‌گر شود .

وی با بیان اینکه ایام جنگ،‌ اوج پیوند میان حاکمیت و ملت بود، تصریح کرد: بدلیل وجود یک دشمن مشترک ملت و دولت کاملا احساس همدلی می کردند؛ اما متاسفانه سیاست‌هایی که بعد از سال ۶۸ اتخاذ شد، به اعتماد ملی و اعتبار دولت به مقدار زیادی لطمه زد و بازگشت اعتماد میان دولت و ملت و کاهش فاصله میان این دو، یکی از دستاوردهای سیاسی است که باید دنبال شود.

آشنا، پیام رهبری در آستانه سال نو را نشانه توجه ایشان به اهمیت بازسازی فرهنگ سیاسی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: سال جاری، سال مواجهه با مشکلات بزرگ ناشی از کاهش قیمت نفت و تلاش‌های بزرگ برای خروج از رکود تورمی و ورود به رونق پایدار است؛ لذا در این سیر معمولی، همزبانی دولت و ملت، شرط رسیدن به اهداف است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩۴, ١۴:٠٢

   

پر مبحث ترین ها