سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فروپاشی جبهه رییس جمهوری مستعفی یمن

بروز شده : ۵-٠١-١٣٩۴, ١٠:۵١    نسخه چاپی    
عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن در حالی از شورای امنیت سازمان ملل درخواست مداخله کرده است که منابع خبری از فرار دسته جمعی سربازان و افسران ارشد طرفدار وی در نزدیکی عدن خبر می دهند.


به گزارش ایرنا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی فراری یمن شامگاه سه شنبه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با دخالت نظامی خود مانع از پیشروی های نظامی انصارالله شود.

این درخواست منصور هادی در حالی مطرح شده است که منابع آگاه از فروپاشی جبهه نیروهای طرفدار وی در پایگاه بزرگ العند واقع در نزدیکی شهر عدن خبر داده اند.

عدن واقع در جنوب یمن جایی است که عبدربه منصور هادی به آنجا فرار کرده و آن را مرکز دولت خود می داند.

المیادین اعلام کرد ، سربازان پایگاه العند به صورت گروهی فرار کرده اند. همچنین ژنرال محمود الصبیحی و سرهنگ ثابت جواس دو فرمانده ارشد نیروهای طرفدار منصور هادی نیز پایگاه مذکور را در حالی ترک کرده اند که گفته می شود نیروهای کمیته های مردمی انصارالله در حال پیشروی به سوی مناطق جنوبی یمن هستند.

چند ساعت پیشتر، کمیته های مردمی تابع انصارالله یمن موفق شدند مرکز تیپ لبوزه در محور شهر کرش واقع در 50 کیلومتری عدن را به تصرف خود درآورند.

همچنین درگیری های شدید در اطراف شهر الضالع جریان دارد و هنوز کمیته های مردمی انصارالله وارد مرکز شهر نشده اند.

این در حالی است که منطقه الحبیلین در استان لحج جنوب یمن به دست نیروهای ارتش و کمیته های مردمی افتاد و افراد مسلح از آن گریختند.

مقام های یمنی و شاهدان اعلام کردند که جنبش مردمی انصارالله و یگان های نظامی متحد این گروه روز سه شنبه شهر کرش در 100کیلومتری شمال شهر عدن را پس از درگیری با نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی این کشور در اختیار گرفتند.

نیروهای مردمی جنبش انصارالله روز یکشنبه بیشتر مراکز دولتی شهر تعز سومین شهر بزرگ یمن در 150 کیلومتری شمال غرب عدن، از جمله فرودگاه غیرنظامی و نظامی، ساختمان مجتمع قضایی، زندان مرکزی و پایگاه نظامی آن را تصرف کرده بودند.

جنبش مردمی انصارالله پس از ماه ها تظاهرات مسالمت آمیز مردمی در یمن، تابستان سال گذشته برای مبارزه با فساد و تروریسم، بر صنعا تسلط یافت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠١-١٣٩۴, ١٠:۵١

   

پر مبحث ترین ها