سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شجاعی کیاسری: باهنر جعبه سیاه و جبهه پایداری جبعه قرمز مجلس هستند

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:٢۶    نسخه چاپی    
اختلاس های که صورت گرفت بدترین بود و بهترینش نیز خبر به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای که می تواند در راستای حفظ حقوق فناوری هسته ای ما باشد.

عضو فراکسیون رهروان مجلس شورای اسلامی می گوید در سال 94 تعداد این کارت زردها و استیضاح ها بیشتر می شود ؛به دلیل اینکه کارکرد برخی از وزرا ضعیف است نمایندگان نیز در آستانه پاسخگویی به موکلانشان هستند.


سید رمضان شجاعی کیاسری ،عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نامه نیوز به تشریح عملکرد مجلس و دولت در سال 93، درگیری‌های دولت و مخالفانش، آینده سیاسی هاشمی و احمدی نژاد و مسائل دیگر پرداخته است.

مشروح این گفت‌وگو را در زیر بخوانید:

باتوجه به انجام مذاکرات هسته ای در یک سال اخیر و انتقاداتی که به مذاکره کنندگان وارد می شد، حق را به تیم مذاکره کننده می دهید یا دلواپسان؟

اصرار بر حقانیت وپافشاری بر حقوق ملت ایران اگر باشد خوب است ولی اینکه برخی افراط در انتقاد داشته باشند خوب نیست.

با توجه به کارت زردها و استیضاح هایی که مجلس نسبت به دولت یازدهم داشته است آینده روابط دولت و مجلس را چگونه ارزیابی می کنید؟

فکر می کنم در سال 94 تعداد این کارت زردها و استیضاح ها بیشتر می شود ؛به دلیل اینکه کارکرد برخی از وزرا ضعیف است نمایندگان نیز در آستانه پاسخگویی به موکلانشان هستند به نظر می رسد که وزراء باید از خودشان تلاش بیشتری نشان دهند.

با توجه به عمر سپری شده دولت یازدهم دولت آقای روحانی را موفق تر می دانید یا دولت احمدی نژاد؟

فعلا نمی شود داوری کرد چون هردو در یک سطح عمل کردند که کارکردشان با تلاش هایشان منطبق و قابل قبول است اما نمی شود دولتی را که 8سال کار کرده است را با دولتی که دوسال کار کرده است مقایسه کرد.

آینده سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی را با توجه به انتخابات مجلس خبرگان رهبری چگونه پیش بینی می کنید؟

ایشان یکی از چهره های اثرگذارو موثر نظام بوده است و خواهد بود، خود این نشان میدهد که وی در عرصه های سیاسی مختلف به عنوان یک شخص بااینکه شخصیت طراز اول انقلاب است در عرصه های مختلف همانند یک شخصیت عادی نظام ورود پیدا کرده است ،در انتخابات مجلس ،ریاست جمهوری و خبرگان شکست خورده است اما از این حیث که در کنار رهبری و نظام است جای تشکردارد.

استراتژی اصولگرایان برای انتخابات مجلس دهم چیست؟

باید حتما وحدت و همگرایی اصولگرایان در دستور کار قرار گیرد، در غیر اینصورت دچار مشکل می شوند .

استراتژی اصلاح طلبان را چگونه پیش بینی می کنید؟

اصلاح طلبان باید اندیشه ها و ساختاری را که از قبل درست کردند را اصلاح کنند ،اندیشه افراطی اصلاح طلبان باعث زمین خوردن آنها شده است ،باید خودشان را با ارزشهای انقلابی و رهبری نزدیکتر کنند.

ترکیب مجلس دهم را چگونه پیش بینی می کنید؟

به نظرم نسبت اصولگرایی حفظ می شود و کمی هم به سمت اعتدال چرخش پیدا می کنند.

برخی سال 94 را سال بازگشت احمدی نژاد می دانند؟

بعید می دانم که وی برگردد زیرا عرف نیست روسای جمهوری که رفته اند دوباره برگردند ممکن است اندیشه احمدی نژاد بیاید ولی خودش را بعید می دانم.

بدترین و بهترین اتفاق سال 93 چه بود؟

اختلاس های که صورت گرفت بدترین بود و بهترینش نیز خبر به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای که می تواند در راستای حفظ حقوق فناوری هسته ای ما باشد.

نظرتان را در رابطه با این افراد بگویید؟

لاریجانی:سیاستمدار ورزیده

روحانی:تصمیم گیری که با عقلانیت و تدبیر تصمیم می گیرد

باهنر:جعبه سیاه مجلس

جبهه پایداری:جعبه قرمز مجلس

ظریف:مرد پرتلاش و سخت کوش

علی جنتی:انسان معتدل که علی رغم فشارها ولی کار خودش را می کند

سعید جلیلی:نظرخاصی نسبت به وی ندارم

علی مطهری:مرد خبرساز

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ١٩:٢۶

   

پر مبحث ترین ها