سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خشم اسراییل از تحویل اس ۳۰۰ به ایران

وزیر اطلاعات و امور راهبردی رژیم صهیونیستی گفت که تحویل سامانه اس-300 به ایران نتیجه مشروعیت بخشیدن به جمهوری اسلامی ایران در تفاهم لوزان است.


وی با هشدار نسبت به این اقدام افزود: به جای اینکه جلوی ایران را در حمایت از آنچه که وی فعالیتهای تروریستی خواند را بگیرند به این کشور اجازه می‌دهند سلاحهای پیشرفته دریافت کند.

یک مقام دیگر صهیونیستی نیز در گفت‌وگو با کانال ۲ رژیم صهیونیستی مدعی شد که تحویل سامانه اس-۳۰۰ به ایران توازن قدرت در منطقه را برهم خواهد زد.

وی همچنین تاکید کرد که در اختیار داشتن این سامانه باعث جلوگیری از حمله به تاسیسات نظامی ایران خواهد شد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز دوشنبه، ممنوعیت تحویل سامانه موشکی پیشرفته «اس-۳۰۰» به ایران را لغو کرد.

یک مقام نظامی آمریکا نیز در واکنش به این اخبر گفت که این اقدام باعث افزایش قابلیتهای نظامی ایران می‌شود.

پیش از این قرارداد خرید این سلاح از روسیه میان تهران و مسکو امضا شده بود اما تحویل آن به دلیل تحریم‌ها و فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی با مانع رو به رو شده بود.

همچنین وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد که سامانه اس-۳۰۰ بسرعت تحویل ایران خواهد شد.

اس-۳۰۰ سامانه موشکی سطح‌به‌هوای دوربرد و خودکششی با قابلیت استفاده در تمامی ارتفاع‌هاست که در ابتدا برای رهگیری هواپیماها و موشک‌های کروز ساخته شده و بعدها توانایی رهگیری موشک‌های بالیستیک نیز به آن افزوده شد. اس-۳۰۰ پی‌ام‌او یکی از مرگبارترین موشکهای زمین به هوای قابل استفاده در تمامی ارتفاع‌ها به شمار می‌رود که توانایی پیگیری همزمان ۱۰۰ هدف و درگیری با ۱۲ هدف را دارد.

این خبر ساعاتی پس از آن اعلام شد که گفته شد روسیه قصد دارد سامانه پیشرفته‌تر این سلاح دفاعی یعنی «اس-۴۰۰» را در اختیار متحد شرقی خود چین قرار بدهد.

ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠١-١٣٩۴, ١٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها