سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

20 حزب و تشکل سیاسی در نوبت دریافت مجوز

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:١٠    نسخه چاپی    
15 حزب در دولت یازدهم تاسیس شده است و 20 حزب و تشکل سیاسی نیز در نوبت تایید و دریافت مجوز قرار دارند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور، تضارب آراء و بیان نقطه نظرات را موجب شکوفایی رشد و تعالی دانست و با تاکید بر ضرورت ایجاد شعب خانه احزاب در شهرستان ها یادآور شد: 15 حزب در دولت یازدهم تاسیس شده است و 20 حزب و تشکل سیاسی نیز در نوبت تایید و دریافت مجوز قرار دارند.
 
محمدامین رضا زاده در نشست هم اندیشی احزاب و تشکل های سیاسی شهرستان ری افزود: احزاب سیاسی و تشکل ها در چهارچوب اساس نامه می توانند نظر و انتقادات خود را مطرح کنند.

وی افزود: گروه ها، احزاب و تشکل های سیاسی باید با اتحاد و انسجام در داخل کشور و با وحدت رویه، برای بالابردن قدرت دولت و نظام در عرصه بین الملل تلاش و حرکت کنند.

رضازاده با اشاره به اینکه احزاب و تشکل ها با تعامل و همدلی، نظرات خود را بیان کنند و مردم در عرصه انتخابات اصلح را برمی گزینند، تصریح کرد: احزاب سیاسی ضمن فعالیت های حزبی باید از فضا سازی برای دشمنان اجتناب و زمینه افزایش مشارکت حداکثری مردم را در عرصه های مختلف که تامین کننده منافع نظام اسلامی است، فراهم کنند.

وی بر ضرورت پرهیز از دعواهای سیاسی تاکید کرد و افزود: احزاب و متولیان تشکل های سیاسی و صنفی زمینه اعتماد سازی را در کشور بیش از گذشته فراهم کنند تا مجریان و قانونگذاران در سایه آرامش و امنیت، ضمن پیگیری قوانین نسبت به اصلاح امور احزاب، برای رشد و توسعه روزافزون نهادهای مدنی و سیاسی گام های مثبتی بردارند.

به گزارش ایرنا، به گفته رضا زاده سیاست داخلی دولت ها متاثر از سیاست خارجی آنها است و چنانچه این سیاست مثبت و براساس تعامل و برپایه برد - برد باشد، اثرات خود را بر گروه ها و احزاب داخلی خواهد گذاشت و از طرفی در برخی مواقع، عکس این موضوع می تواند صدق کند.

در شهرستان ری با بیش از 800 هزار نفر جمعیت افزون بر 14 حزب و تشکل سیاسی با مجوز رسمی به فعالیت مشغول هستند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۴, ١٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها