سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسکو: به این زودی‌ها اس300 را به ایران تحویل نمی دهیم

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩۴, ٢١:۵٧    نسخه چاپی    
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تحویل سامانه دفاعی موشکی اس-۳۰۰ به این زودی‌ها انجام نخواهد شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تحویل سامانه دفاعی موشکی اس-۳۰۰ به این زودی‌ها انجام نخواهد شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ایتارتاس مسکو اعلام کرده که به این زودی‌ها کار تحویل سامانه موشکی اس-300 به ایران انجام نخواهد شد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه (24 فروردین) با صدور حکمی، ممنوعیت خودخوانده تحویل سامانه دفاعی اس-300 به ایران را لغو کرد و به دنبال آن سخنگوی کرملین هم اعلام کرد که تحویل این سامانه می‌تواند هر لحظه صورت گیرد.

اما خبرگزاریهای ایتارتاس و رویترز امروز پنجشنبه به نقل از وزارت خارجه روسیه اعلام کردند که «تحویل این سامانه موشکی دفاعی به این زودی‌هخا صورت نخواهد گرفت».

روسیه به موجب قراردادی که در سال 2007 با ایران امضا کرد باید دست‌کم پنج سامانه دفاع هوایی اس ـ 300 را به ایران تحویل می‌داد. مسکو در سال 2010 با این بهانه که فروش این سامانه به ایران خلاف قطعنامه چهارم شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است از تحویل آن به تهران امتناع کرده بود.

به دنبال رفع ممنوعیت خودخوانده تحویل این سامانه به ایران،‌ برخی مقامات ایرانی از قبیل علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کردند که امکان عملی شدن تحویل اس-300 در سال جاری میلادی وجود دارد.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز درباره زمان تحویل اس-۳۰۰ گفت: «من فکر نمی‌کنم این موضوع در آینده نزدیک انجام شود. این موضوع(تحویل اس-۳۰۰) مهمتر است که یک تصمیم سیاسی و قانونی برای باز شدن چنین فرصتی گرفته شده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩۴, ٢١:۵٧

   

پر مبحث ترین ها