سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بمباران فرودگاه صنعا برای جلوگیری از فرود هواپیمای ایران+ویدئو

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٠۶    نسخه چاپی    
خلبان هواپیمای امدادی ایران "بدون توجه به اخطارها" به مسیر خود به سوی فرودگاه صنعا ادامه داده بود اما خلبان شجاع هواپیمای ایران بدون توجه به این اختیارها سنگین، برای فرود آماده شد.


خلبان هواپیمای امدادی ایران "بدون توجه به اخطارها" به مسیر خود به سوی فرودگاه صنعا ادامه داده بود اما خلبان شجاع هواپیمای ایران بدون توجه به این اختیارها سنگین، برای فرود آماده شد اما در لحظه آمادگی برای فرود، تاسیسات کنترل پرواز و باند فرودگاه صنعا توسط جنگنده‌های سعودی بشدت بمباران شد. یک هواپیمای مسافربری نیز در حمله جنگنده‌های سعودی منهدم شد...

همزمان با اقدام هواپیمای ایرانی برای فرود در فرودگاه صنعا پایتخت یمن، هواپیماهای نظامی عربستان سعودی در اقدامی تنش‌زا، باند و برج فرودگاه صنعا را بمباران کردند تا این هواپیما نتواند در صنعا بنشیند؛ حملات بی‌سابقه به مناطق غیرنظامی که منجر به انهدام یک هواپیمای مسافربری نیز شد.

به گزارش «تابناک»؛ هواپیمای هلال احمر ایران که حامل کمک های غذایی و دارویی بود و پیش از این امکان فرود در یمن را نیافته بود، در پرواز تازه و در آستانه نشستن در فرودگاه یمن، با اقدام تجاوزگرانه جنگنده‌های سعودی مواجه شد و به ایران بازگشت.

این هواپیما با اخذ مجوز از مسیر کشور عمان عازم پایتخت یمن بود اما در مسیر پرواز از جنگنده های عربستان سعودی اخطار گرفته بود. خلبان هواپیمای امدادی ایران "بدون توجه به اخطارها" به مسیر خود به سوی فرودگاه صنعا ادامه داده بود اما خلبان شجاع هواپیمای ایران بدون توجه به این اختیارها سنگین، برای فرود آماده شد اما در لحظه آمادگی برای فرود، تاسیسات کنترل پرواز و باند فرودگاه صنعا توسط جنگنده های سعودی بشدت بمباران شد و پس از این بود که هواپیما به دلیل شرایط غیر استاندارد ایمنی و وضعیت پر مخاطره، به ایران بازگشت.

در این اقدام تجاوزکارانه جنگنده های رژیم آل سعود که خسارت بسیاری به فرودگاه صنعا وارد آورد، میدان اصلی فرودگاه بمباران شد و یک هواپیما متعلق به شرکت السعیده یمن هدف قرار گرفته، به آتش کشیده شد.

همچنین جنگنده های رژیم آل سعود چهار حمله به فرودگاه بین المللی الحدیده در غرب یمن انجام دادند که احتمالاً برای پیشگیری از فرود هواپیما در این فرودگاه‌ها بود و در واقع عربستان سعودی عملاً با حمله به فرودگاه‌های غیرنظامی، این موضوع را تایید کرده است.

در همین ارتباط خالد الشایف مدیرکل فرودگاه صنعا در یمن گفت: بمباران فرودگاه صنعا همچنان ادامه دارد. فرودگاه صنعا همیشه از درگیری های سیاسی به دور بوده است و در راستای خدمت رسانی به تمام اقشار جامعه فعالیت می کرده است. این فرودگاه تنها دروازه ورود به یمن است و به همه خدمات بشردوستانه ارائه می کند.

وی ادامه داد: با حمله به این فرودگاه مشخص شد سخنان این کسانی که ادعا می کنند به مسائل بشردوستانه و کمک های انسانی توجه دارند دروغ است. عملکرد آن ها درست بر خلاف آن چیزی است که ادعای آن را دارند. امروز این فرودگاه غیرنظامی به صورت بی هدف بمبارن شد و تاسیسات غیرنظامی هدف قرار گرفت. این مسائل نشان می دهد که دشمن نه به تاسیسات غیرنظامی ما رحم می کند و نه توجهی به مسائل بشردوستانه دارد. بمباران همچنان ادامه دارد و جنگنده های دشمن تجاوزکار همچنان بر فراز ما به گشت زنی می پردازند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٠۶

   

پر مبحث ترین ها