سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هفته آینده 9 وزیر در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند

وزرای آموزش و پرورش، امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته آینده در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند.

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آینده اصلاح قانون مدارس غیرانتفاعی را بررسی می کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی و رییس کمیته امداد حضرت امام (ره) برای ارائه برنامه ها و گزارش روز یکشنبه در این کمیسیون حضور می یابند.

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه برای پاسخگویی به سؤالات 12 نماینده در این کمیسیون حضور می یابد، سپس اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات از بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید می کنند.

 

** طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یکشنبه آینده طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را بررسی می کنند و سپس اعضای شورای عالی اشتغال استانها را در اجرای بن د (2) ماده (218) آیین نامه داخلی انتخاب می کنند.

نشست مشترک اعضای این کمیسیون با مسؤولان استان ایلام (به منظور پیگیری نتایج چهارمین سفر استانی کمیسیون به ایلام) در روز سه شنبه برگزار می شود.

جلسه نهایی مشترک اعضای این کمیسیون با اعضاء هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در روز سه شنبه برگزار می شود.

 

** وزیر اقتصاد میهمان کمیسیون اقتصادی مجلس

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه هفته آینده لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم (اعاده شده از سوی شورای نگهبان) را بررسی می کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی روز سه شنبه برای پاسخگویی به سؤالات 16 نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

نشست مشترک اعضای این کمیسیون با رییس و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران و استماع گزارش عملکردی آنان روز دوشنبه در محل سازمان برگزار می شود.

 

** وزیر دفاع در کمیسیون امنیت ملی مجلس حضور می یابد

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه دو نفر از نمایندگان را به عنوان عضو ناظر برای معرفی به مجلس شورای اسلامی جهت عضویت در هیأت نظارت بر مسافرت های خارجی کارکنان دولت انتخاب می کنند.

اعضای این کمیسیون همچنین دو نفر از نمایندگان را به عنوان عضو ناظر جهت معرفی به مجلس شورای اسلامی برای عضویت در هیأت امنا مؤسسه آموزش و تحقیقات صنایع دفاع انتخاب می کنند.

ناظرین مجلس شورای اسلامی در دبیرخانه دائمی کنفرانس های بین المللی فلسطین، کمیته اجراء و پیگیری و هماهنگی های لازم جهت حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، گزارشی را به اعضای این کمیسیون ارائه می کنند.

همچنین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای پاسخگویی به سؤالات پنج نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

اعضای کارگروه امنیت این کمیسیون در روز یکشنبه لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی بوشهر و تشکیل واحد پلیس قضائی را بررسی می کنند.

 

** وزیر نفت هفته آینده در کمیسیون انرژی مجلس حضور می یابد

اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه برنامه ها، اهداف و فعالیتهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را با حضور رییس آن سازمان بررسی می کنند.

وزیر نفت روز سه شنبه برای پاسخگویی به سوالات هفت نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

مسؤولان برق تجدیدپذیر وزارت نیرو و سندیکای صنعت برق ایران درخصوص ایجاد هماهنگی بیشتر بخش خصوصی و شرکت توانیر مبنی بر کاهش تلفات برق در کمیسیون انرژی مجلس حضور می یابند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه از مرکز همکاری های فن آوری و نوآوری ریاست جمهوری بازدید می کنند.

 

** وزیر کشور به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می رود

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در روز یکشنبه گزارش عملکرد بند(ح) تبصره(9) قانون بودجه سال 1393 کل کشور را بررسی می کنند.

سرپرست جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) برای انجام معارفه در روز یکشنبه در این کمیسیون حضور می یابد.

وزیر کشور برای پاسخ به سوال دو نماینده در روز سه شنبه در این کمیسیون حضور می یابد.

آخرین وضعیت صادرات غیرنفتی کشور با حضور مسؤولان و دست اندرکاران موضوع در روز سه شنبه در این کمیسیون بررسی می شود.

 

** مشکلات درمانی بیماران هموفیلی در کمیسیون بهداشت بررسی می شود

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یکشنبه آینده گزارش مسؤولان اجرایی درمورد تأمین سلامت غذا از مزرعه تا سفره و نحوه کنترل سلامت محصولات غذایی وارداتی اعم از خام، فرآوری شده با مواد اولیه غذایی موضوع مواد (34) بند(و)، (143)، (145) و(149) برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را استماع می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه مشکلات درمانی بیماران هموفیلی و بخش های مرتبط با آن را بررسی می کنند.

 

** وزیر کشور، شهردار لواسانات و رییس کمیته امداد میهمانان هفته آینده کمیسیون شوراها

شهردار لواسانات و معاونان درمورد تبادل نظر و بررسی مسائل و مشکلات شهری لواسانات در روز دوشنبه در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس حضور می یابند.

اعضای این کمیسیون در روز دوشنبه به ادامه رسیدگی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران می پردازند.

بررسی طرح الحاق یک جزء به ماده(29) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در دستور کار روز دوشنبه اعضای این کمیسیون قرار دارد.

رییس کمیته امداد امام (ره) و معاونان درخصوص آشنایی با اعضای جدید هیأت امنا و استماع گزارش از برنامه ها و رویکرد جدید آن در روز سه شنبه به اعضای این کمیسیون گزارش می دهند.

وزیر کشور برای پاسخگویی در روز سه شنبه برای پاسخ به سؤالات 9 نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

 

** وزیر صنعت میهمان کمیسیون صنایع مجلس

اعضای کمیسیون صنایع و معادن در روز یکشنبه هفته آینده لایحه حمایت از مالکیت فکری(یک شوری- فرعی- چاپ1316) را بررسی می کنند.

گزارش هیأت مدیره سندیکای صنعت برق ایران درخصوص عملکرد برنامه های شرکت های مذکور در روز یکشنبه در این کمیسیون قرائت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه برای پاسخگویی به سؤالات 12 نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

هیأت مدیره اتحادیه سراجان تهران درخصوص طرح مشکلات صنعت سراج در روز سه شنبه به اعضای این کمیسیون گزارش می دهند.

 

** وزیر راه در کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه به ادامه رسیدگی به گزارش کمیته عمران شهری و روستایی درخصوص طرح یک فوریتی ساماندهی خدمات رسانی به روستاها می پردازند.

وزیر راه و شهرسازی برای رسیدگی به سانحه واژگونی اتوبوس در محور تهران ساری که منجر به فوت تعدادی از هموطنان شد، در روز سه شنبه در این کمیسیون حضور می یابد.

همچنین آخوندی قرار است به سوالات هشت نماینده در روز سه شنبه پاسخ دهد.

 

** تحقیق و تفحص از وضعیت زندان ها در کمیسیون قضایی مجلس بررسی می شود

اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه آینده لایحه موافقتنامه انتقال محکومین به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پاکستان را بررسی می کنند.

بررسی تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان مجلس از وضعیت زندان ها و بازداشتگاه ها در دستور کار روز یکشنبه اعضای این کمیسیون قرار دارد.

اعضای این کمیسیون نشست مشترکی با معاون حقوقی ریاست جمهوری و رییس سازمان محیط زیست برگزار می کنند.

 

** وزیر نیرو در کمیسیون کشاورزی

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در روز یکشنبه با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نشست مشترکی برگزار می کنند.

بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان درخصوص تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک کشاورزی در روز سه شنبه در این کمیسیون بررسی می شود.

وزیر نیرو برای پاسخگویی به سؤالات 16 نماینده در این کمیسیون حضور می یابد.

 

** نشست مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با جنتی

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه نشست مشترکی با رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در محل این سازمان برگزار می کنند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه نشست مشترکی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۴, ١٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها