سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرنگونی جنگنده مراکشی در یمن

نیروی مقاومت مردمی یمن روز دوشنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای جنگی کشورهای متخاصم به سرکردگی عربستان را در هنگام تجاوز به یمن، سرنگون کرده است.


نیروی مقاومت مردمی یمن روز دوشنبه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای جنگی کشورهای متخاصم به سرکردگی عربستان را در هنگام تجاوز به یمن، سرنگون کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از صنعا، نیروهای مقاومت مردمی یمن اندک زمانی پس از آنکه مغرب از ناپدید شدن یکی از هواپیماهای جت جنگنده آن در ماموریتی بر فراز یمن، خبر داد، این خبر را اعلام کردند.

شبکه تلویزیونی خبری المسیره یمن با انتشار تصاویری از افراد قبایل این کشور که در اطراف لاشه یک هواپیما گرد آمده بودند، اعلام کرد: دفاع هوایی قبایل یک هواپیمای جت جنگی را بر فراز وادی نشور در صعده در شمال یمن سرنگون کرده اند.

این شبکه خبری با نمایش تصاویری از پرچم کشور مغرب (مراکش) بر روی سکان شکسته این هواپیما که بر روی صخره ها افتاده بود، افزود: این هواپیما از نوع اف – 16 بوده است.

خبرگزاری رسمی مغرب به نقل از بیانیه نیروهای مسلح این کشور اعلام کرد: تماس رادیویی با این هواپیمای جت جنگی و خلبان آن در ساعت 6 بعدازظهر روز یکشنبه به وقت محلی قطع شده است.

این بیانیه افزود: خلبان هواپیمای دیگری که در کنار این هواپیما پرواز می کرده نتوانسته است بیرون پریدن خلبان آن را ببیند.

یک مقام عربستانی نیز گفت: درباره تعیین مکان تقریبی سرنگون شدن هواپیمای گم شده تحقیقاتی صورت می گیرد.

این مقام عربستان به شرط ناشناس ماندن افزود که قطعا این هواپیما که دارای یک خلبان بوده، داخل خاک یمن افتاده است.

این نخستین هواپیمای جنگی ائتلاف به سرکردگی عربستان است که در بیش از 6 هفته تهاجم نظامی به یمن که از 6 فروردین آغاز شده، ناپدید شده است.

بر اساس گزارش رسانه های مغرب، ارتش این کشور یک اسکادران هواپیمای اف -16 برای شرکت در این عملیات اعزام کرده است.

ریاض هم پیمان نزدیک رباط و کمک کننده عمده به مغرب به شمار می رود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩۴, ٠١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها