سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کنایه روحانی به نشست اوباما و اعراب

ایران به هیچ کشوری تجاوز نکرده و نمی‌کند اما اگر مورد تجاوز قرار بگیرد، پاسخش همانند دفاع هشت ساله، پشیمان کننده خواهد بود.


حسن روحانی که در خجسته سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و در جریان دیدار جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم با رهبر انقلاب اسلامی صحبت می‌کرد، با بیان اینکه شریعتی که پیامبر (ص) برای مردم آورد، حکمت، عدالت، فضیلت و کمالات اخلاقی است، گفت: شریعت اسلامی نسبتی با خشونت ندارد و آن‌ها که می‌خواهند شریعت را در کنار خشونت قرار دهند، چیزی از شریعت نفهمیده‌اند.

رئیس جمهوری با اشاره به ترویج تفرقه و توهم ایران هراسی در میان مسلمانان و با بیان اینکه ایران از آغاز به دنبال صلح، عدالت، کمک به دیگران و ایستادگی در برابر ظلم و زورمداران بوده و زیر بار ظلم و زیاده خواهی نخواهد رفت، خاطرنشان کرد: ایران به هیچ کشوری تجاوز نکرده و نمی‌کند اما اگر مورد تجاوز قرار بگیرد، پاسخش همانند دفاع هشت ساله، پشیمان کننده خواهد بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه «ایران چیزی بالا‌تر از حقوق قانونی خود را نمی‌خواهد»، خطاب به برخی کشورهای مسلمان منطقه و همسایگان، تاکید کرد: به کمپ پیامبر (ص) و قرآن پناه ببرید و به سوی کمپ دیوید نروید، چرا که تنها اردوگاه اسلام و پیامبر (ص) می‌تواند منجی شما باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩۴, ٠٩:٠٠

   

پر مبحث ترین ها