سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نصب رادار در خاک آمریکا برای مقابله با موشک‌های ایران

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:۴٣    نسخه چاپی    
مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به کنگره گفت که رادار جدید برای کمک به حفاظت در برابر توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در زمینه شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است


مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به کنگره گفت که رادار جدید برای کمک به حفاظت در برابر توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در زمینه شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است.
دولت واشنگتن گفت برای مقابله با موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، در شمال آمریکا رادار نصب می کند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد قصد دارد برای رهگیری موشک های احتمالی ایران و کره شمالی، رادارهای دوربرد را در منطقه آلاسکار مستقر کند.

هدف از نصب این رادارهای دوربرد در آلاسکا کمک به سامانه دفاع موشکی آمریکا برای تشخیص بهتر موشک های شلیک شده از سوی ایران یا کره شمالی و افزایش قدرت موشک های ضدموشک آمریکا مستقر در مناطق الاسکا و کالیفرنیاست.

نصب رادار در خاک آمریکا برای مقابله با موشک های ایران

همچنین سه شرکت آمریکایی ریتیون ( raytheon)، نورثروپ گرومن ( Northrop Grumman) و لاکهید مارتین (Lockheed Martin) برای ساخت این رادار جدید باهم رقابت می کنند. پیش بینی می شود ساخت این رادار با هزینه ای کمتر از یک میلیارد دلار انجام شود.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: فعالیت رادار جدید بعد از تکمیل بررسی های زیست محیطی و امنیت مطلوب، در سال 2020 آغاز می شد.

جیمز سرینج مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا به کنگره گفت که رادار جدید برای کمک به حفاظت در برابر توانمندی های روبه افزایش کره شمالی و ایران در زمینه شلیک موشک به سمت آمریکا بسیار مهم است.

همچنین ژنرال جیمز ویینفیلد معاون رئیس ستاد مشترک آمریکا گفت که آمریکا خطر ایران و کره شمالی را جدی می گیرد حتی اگر این دو کشور قدرت کافی برای شلیک موشک های بالستیک قاره پیما نداشته باشند.

ریتیون شرکت آمریکایی متخصص در ساخت سامانه های دفاعی یکی از 10 شرکت بزرگ فعال در زمینه های دفاعی است. این شرکت در سال 1922 تاسیس شد در سال 2008 درآمد 23 میلیارد دلاری داشت. ریتیون بزرگترین تولیدکننده موشک های هدایت شونده در جهان است.

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها