سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روایت زاکانی از پیغام حدادعادل به لاریجانی

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:١٠    نسخه چاپی    
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رهروان و اصولگرایان می‌توانند تشریک مساعی داشته باشند گفت: حدادعادل به لاریجانی پیغام داد در راستای وحدت اصولگرایی صلاح نیست من با شما رقابت کنم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رهروان و اصولگرایان می‌توانند تشریک مساعی داشته باشند گفت: حدادعادل به لاریجانی پیغام داد در راستای وحدت اصولگرایی صلاح نیست من با شما رقابت کنم.

به گزارش فارس، علیرضا زاکانی سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی درحاشیه میزگرد «مشق غیرت، بازرسی و بازجویی ممنوع» پیرامون اظهارات روز گذشته کاظم جلالی رئیس فراکسیون رهروان مجلس شورای اسلامی و تلاش فراکسیون اصولگرایان برای اتحاد دو فراکسیون برای ارائه لیست واحد در انتخابات هیات رئیسه گفت: تحلیلی در فراکسیون اصولگرایان و شخص آقای حداد وجود داشت که با عنایت به سال پایانی مجلس دهم و انتخابات پیش‌رو و ضرورت همدلی و همزبانی که به نوعی تجلی آن باید در مجلس و میان نمایندگان مشخص باشد، این پیشنهاد را به دوستان رهروان بدهیم که برای انتخابات هیات رئیسه، فهرست واحدی ارائه دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه البته یکی از مولفه‌های لیست واحد، ابقای هیات رئیسه فعلی بود افزود:‌ آقای حداد عادل پیغامی به آقای لاریجانی داده بودند در راستای وحدت اصولگرایی مبنی براینکه صلاح نیست من با شما رقابت کنم درحالی که شرایط رقابت نسبت به گذشته خیلی بهتر است.

این نماینده مجلس ادامه داد: این پیشنهاد را به آقای جلالی دادند که با آقای لاریجانی صحبت کنند البته این پیشنهاد که آقای حداد عادل داده بودند مبنی بر اینکه ضرورتی بر رقابت وجود ندارد از طریق آقای باهنر نیز به آقای لاریجانی گفته شده بود.

زاکانی تصریح کرد: دو هفته قبل این پیشنهاد داده شد و آقای حداد عادل با لاریجانی دیداری نیز داشتند اما هنوز جواب روشنی از فراکسیون رهروان شنیده نشده است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: عصر روز شنبه قرار بود آقای جلالی با آقای حداد عادل جلسه داشته باشند که مسئول دفتر آقای حداد به آقای جلالی گفتند اگر امکان دارد جلسه با 30 دقیقه تاخیر شروع شود که آقای جلالی گفتند وقت بنده محدود است که بعد مسئول دفتر آقای حداد عادل گفتند که پس جلسه راس همان ساعت شروع شود که آقای جلالی استنکاف کردند و گفتند فردا در صحن مجلس صحبت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خیرخواهی آقای دکتر حداد قریب به دو هفته روی زمین ماند. علاوه بر این فراکسیون رهروان در مجلس اعلام می‌کردند ما خودمان گزینه داریم و گزینه هایمان را می‌خواهیم مطرح کنیم و هیات رئیسه فعلی را نیز قبول نداریم.

زاکانی با بیان اینکه حرف آقای حدادعادل این نبود که هیات رئیسه کنونی بدون مشکل است ادامه داد وقتی مصاحبه‌های آقای جلالی مطرح شد برخی نمایندگان تعجب کردند که چگونه از یک طرف خیرخواهی صورت می‌گیرد اما از طرف دیگر آقایان نکاتی را بیان می‌کنند که گویی دارند روی جریان اصولگرایی عملیات روانی راه می‌اندازند تا در فراکسیون تفرقه بی‌اندازند.

زاکانی با اشاره به مطرح شدن سه گزینه در جلسه‌ای که در شورای مرکزی فراکسیون داشتند گفت: این سه گزینه بدین صورت بود که یا لیست واحدی بدهیم، یا لیست مستقل و یا ترکیبی که در آن پیام وحدت وحود داشته باشد. اگر جایی هم که اشکال می‌دانیم با رقابتی که ایجاد می‌کنیم این اشکال را به حداقل برسانیم که این مصوبه جلسه بود اما باز شنیدم آقای جلالی مصاحبه‌ای کردند که گویی مشکلات معطوف به فراکسیون اصولگرایان است.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه گفت: اصلاً این گونه نیست ما از ابتدا به دنبال وحدت بودیم. ما منادی تفاهم بودیم اما دوستان از ابتدای مجلس گفتند ما تفاهم نمی‌کنیم. ما خواهان تفاهم هستیم اما از دوستان گله می‌کنیم که در رسانه‌ها مطالبی را بیان می‌کنند که با واقعیت‌های مجلس متفاوت است.

زاکانی ادامه داد: می‌خواهند با پیشنهادات دقیق، منطقی و اصولگرایی فراکسیون اصولگرایان مجلس برخورد سیاسی کنند.

وی همچنین گفت: نرمشی که ما تا به امروز نشان دادیم این بوده است که ما بیاییم هرچه که همه اصولگرایان پذیرفتند را بپذیریم. دوستان می‌گفتند همه مجلس اصولگرا است. این درحالی بود که ما می‌گفتیم که در مجلس اصولگرایان شناسنامه‌داری نیز وجود دارند اما دوستان زیر بار این حرف نمی‌رفتند و این را موکول به رای‌گیری در صحن می‌کردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: برای هیات رئیسه قصد داشتیم طبق روال مجلس گذشته در فراکسیون اصولگرایان رای‌گیری کنیم و در صحن کسی نامزد نشود اما دوستان فراکسیون رهروان قائل به این موضوع نبودند و تلاش داشتند رقابت برای هیات رئیسه را به صحن بکشانند.

زاکانی با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان با رئیس‌جمهور و وزرا گفت: یکی از نکات تعجب‌آور این بود که فراکسیون اصلاح‌طلبان یک شبه پیدا شد و نماینده آنها به عنوان نماینده رسمی اصلاح‌طلبان توسط هیات رئیسه اعلام شد و در آن جلسه سخنرانی کرد.

وی با زشت خواندن برخوردهای دوگانه گفت: دوستان یک جا عنوان می‌کنند همه نمایندگان یک طیف هستند اما یک دفعه به جایی می‌رسیم که 8 نفر هم می‌توانند فراکسیون داشته باشند.

زاکانی در پایان گفت: ما معتقدیم رهروان و اصولگرایان می‌توانند تشریک مساعی داشته باشند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها