سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرانسه: توافق با ایران قبل از پایان ژوئن بسیار بعید است

بروز شده : ۵-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:۵٨    نسخه چاپی    
سفیر فرانسه در واشنگتن می‌گوید توافق با ایران قبل از پایان ماه ژوئن بسیار بعید است.به گزارش تسنیم، سفیر فرانسه در آمریکا می‌گوید بسیار بعید است که تا پیش از پایان ماه ژوئن توافق با ایران حاصل شود و پیش بینی کرد که کشورها تهدید به ترک مذاکرات خواهند کرد.

از سوی دیگر "پیتر ویتینگ" سفیر آلمان در آمریکا طی سخنرانی در اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن گفت در بهترین سناریو کاهش تحریم‌های ایران تا پیش از پایان سال 2015 اتفاق نخواهد افتاد.

همچنین سرگئی ریابکوف مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات هسته‌ای ایران، در سخنانی در شهر وین تصریح کرد که ایران و 1+5 همچنان در حال مذاکره بر سر لغو تحریم‌های اعمال شده علیه تهران هستند.

این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای در سطح معاونان که قرار بود امروز شروع شود به فردا چهارشنبه موکول شد اما در سطح کارشناسی امروز در وین از سر گرفته می‌شود.

در این دور از گفتگوها سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای 1+5 در مذاکرات هسته ای حضور دارد؛ شرکت می کنند. این دور از مذاکرات هسته ای تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

هفته گذشته نیز وین میزبان مذاکرات هسته ای بود که سه روز جلسات مختلف با شرکت تیم های حقوقی، فنی و هسته ای در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

ایران و 1+5 پس از هشت روز مذاکرات فشرده، 13 فروردین در لوزان سوئیس درباره چارچوب اولیه توافق برای حل مسئله هسته‌ای ایران به تفاهم رسیدند.

دو طرف پیشتر 10 تیر را آخرین مهلت برای امضای توافق نهایی تعیین کرده اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٣-١٣٩۴, ٢٣:۵٨

   

پر مبحث ترین ها