سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اوباما:خرید اسلحه در آمریکا از خرید کتاب آسان‌تر است

بروز شده : ۶-٠٨-١٣٩۴, ١١:٢٠    نسخه چاپی    
رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با انتقاد از در دسترس بودن سلاح برای عموم مردم کشورش گفت که در آمریکا خرید سلاح از خرید کتاب آسان‌تر است.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنانی تصریح کرد: حدود 400 هزار نفر از شهروندان آمریکایی از زمان وقوع حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 میلادی تاکنون بر اثر شلیک گلوله کشته شده‌اند. از زمان حملات 11 سپتامبر 2001 تاکنون تنها کمتر از 100 آمریکایی در حملات تروریستی در خاک این کشور کشته شده‌اند.
وی افزود: کشته شدن 400 هزار نفر در این مدت مثل آن است که کل جمعیت شهرهایی مثل کلیولند یا میناپولیس را از دست بدهیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با انتقاد از در دسترس بودن سلاح برای عموم مردم در کشورش گفت: وجود سلاح‌های بیشتر در خیابان نمی‌تواند جامعه ما را امن تر کند. باید بگویم که خرید سلاح در آمریکا از خرید کتاب آسان‌تر است. در برخی از جوامع آمریکا پیدا کردن سلاح آسان‌تر از پیدا کردن سبزیجات تازه است.

طی سال گذشته، آمریکا شاهد خشونت‌های گسترده‌ای با اسلحه بوده است. تنها طی ماه اکتبر 3 مورد تیراندازی در مدارس این کشور گزارش شده است. گزارش هایی نیز از تیراندازی در کلیساها، سالن های تئاتر و مراکز نظامی نیز گزارش شده است.

تازه ترین نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد شهروندان آمریکایی خواستار تشدید قوانین مربوط به کنترل اسلحه هستند.

 

منبع تسنیم

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٨-١٣٩۴, ١١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها