سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر جهاد کشاورزی: ذخایر کالاهای استراتژیک کشور کافی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون ذخایر کالاهای استراتژیک و پر مصرف مانند گندم، برنج ، روغن و شکر کشور کافی است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد و توانسته ایم با برنامه ریزی مناسب قیمت این محصولات در بازار را تثبیت کنیم.  

علی قنبری روز دوشنبه در حاشیه مراسم نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر در مرکز همایش های صداو سیما در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت برنج داخلی افزود: افزایش قیمت ها متناسب با افزایش هزینه های تولید بوده و گرانی محسوب نمی شود، ضمن این که شرکت بازرگانی دولتی و بخش خصوصی با واردات برنج های خارجی از افزایش غیر منطقی این محصول در بازار جلوگیری کرده اند.
وی ضمن رد ادعای برخی درخصوص افزایش قیمت برنج های وارداتی، اظهارداشت: هیچ افزایش قیمتی در برنج های وارداتی نداشتیم و اکنون برنج درجه یک هندی با قیمت 38 هزار ریال ( 3800 تومان) در بازارعرضه می شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: وضعیت بازار برنج داخلی در شرایط مناسبی قرار دارد و برنج داخلی به میزان کافی در کشور تولید و ذخیره شده و با واردات برنج خارجی قیمت ها متعادل شده است.
به گزارش ایرنا،وی افزود: چند ماه آینده درباره ذخیره برنج مشکلی نخواهیم داشت و میزان مصرف برنج در کشور سالیانه حدود سه میلیون و 200 هزار تن است که از رقم دو میلیون و 200 هزارتن آن در کشور تولید و نزدیک به یک میلیون آن از محل واردات تامین می شود.

 

** قیمت 1300 تومانی خرید گندم قطعی نشده است
معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: قیمت یکهزار و 300 تومانی خرید تضمینی گندم هنوز قطعی نشده و قرار است در جلسه ای که وزیر جهاد کشاورزی با رییس جمهوری، قیمت پیشنهادی دولت با توجه به افزایش هزینه های تولید و نرخ تورم افزایش یابد.

 

** عرضه شکر در بازار کمتر از قیمت دولتی
قنبری درباره وضعیت بازار شکر گفت: عرضه کافی شکر در بازار، موجب تعادل قیمت این کالا شده، به طوری که اکنون بهای شکر در بازار زیر قیمت دولتی عرضه می شود.

** روغن مورد نیاز کشور تامین است
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره ذخیره و وضعیت بازار روغن افزود: مقدار ذخایر و قیمت این کالا در بازار مناسب است و به نظر می رسد مشکلی تا پایان سال برای این کالا وجود نداشته باشد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩۵, ٠١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها