سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رشد صادرات چین به شدت کاهش یافت

بانک مرکزی چین باید برای مقابله با روند نزولی رشد اقتصادی ، سیاستهای پولی انبساطی بیشتری را طی ماههای آینده اجرا کند . رشد اقتصادی چین از 8.1 درصد در سه ماه نخست 2012 میلادی به کمتر از 7.6 درصد در سه ماه دوم رسیده است و پیش بینی می شود این رقم در سه ماه سوم امسال نیز به کمتر از 7.4 درصد برسد که پایین ترین رقم در سه سال اخیر خواهد بود .
بانک مرکزی چین اعلام کرد میزان صادرات این کشور طی ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها یک درصد رشد داشته است و میزان واردات نیز با رشد 4.7 درصدی روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، کاهش رشد صادرات چین طی ماه جولای به نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان دامن زده است .

بر اساس این گزارش ، بانک مرکزی چین اعلام کرد میزان صادرات این کشور طی ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها یک درصد رشد داشته است و میزان واردات نیز با رشد 4.7 درصدی روبرو شده است .

شاخص سهام آسیا تحت تاثیر افت صادرات چین قرار گرفت و با کاهش روبرو شده است . بر این اساس ، تولیدات صنعتی چین نیز طی ماه گذشته به پایین ترین حد خود از سال 2009 میلادی رسیده است .

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی بانک مرکزی چین باید برای مقابله با روند نزولی رشد اقتصادی ، سیاستهای پولی انبساطی بیشتری را طی ماههای آینده اجرا کند . رشد اقتصادی چین از 8.1 درصد در سه ماه نخست 2012 میلادی به کمتر از 7.6 درصد در سه ماه دوم رسیده است و پیش بینی می شود این رقم در سه ماه سوم امسال نیز به کمتر از 7.4 درصد برسد که پایین ترین رقم در سه سال اخیر خواهد بود .

تولیدات صنعتی چین نیز طی ماه گذشته با رشد 9.2 درصدی روبرو شده است. این رقم در ماه ژوئن با رشد 13.1 درصدی روبرو شده بود . بر این اساس میزان مازاد تجاری چین در ماه جولای به کمتر از 25.1 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به بیش از 31.5 میلیارد دلار رسیده بود . میزان صادرات چین به اتحادیه اروپا در ماه گذشته با کاهش 16.2 درصدی روبرو شده است و صادرات این کشور به آمریکا نیز با افت 0.6 درصدی روبرو شده است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۵-١٣٩١, ١٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها