سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار سازمان همکاری اقتصادی نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان

بروز شده : ٧-٠٩-١٣٩١, ١٧:٢٣    نسخه چاپی    
این سازمان در گزارش ماه می رشد اقتصادی جهان در سال 2012 میلادی را 3.4 درصد و برای سال آینده 4.2 درصد پیش بینی کرده بود .
سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی در تازه‌ترین گزارش خود نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان در ماههای آینده هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در این گزارش پیش‌بینی خود نسبت به رشد اقتصادی جهان را کاهش داده است.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اعلام کرد، بحران مالی و بدهی منطقه یورو مهمترین تهدید علیه رشد و رونق اقتصادی جهان است .

این سازمان از بانکهای مرکزی بزرگ جهان خواسته است تا در صورتی که رهبران سیاسی نتوانستند برای مقابله با بحران مالی و بدهی منطقه یورو راهکار مناسبی را پیدا کنند به اجرای سیاستهای انبساطی پولی خود ادامه دهند .

بر این اساس سازمان توسعه و همکاری اقتصادی پیش بینی کرد، رشد اقتصادی جهان امسال به کمتر از 2.9 درصد خواهد رسید و این رقم سال آینده به 3.4 درصد می رسد .

این سازمان در گزارش ماه می رشد اقتصادی جهان در سال 2012 میلادی را 3.4 درصد و برای سال آینده 4.2 درصد پیش بینی کرده بود .

اگر دولت و کنگره آمریکا نیز تا پایان امسال نتوانند به توافق نهایی در خصوص راهکارهای کاهش کسری بودجه و بدهی ها دستی یابند رکود اقتصادی این کشور قطعی خواهد بود .

منطقه یورو نیز در دو سال گذشته با کاهش متوالی رشد اقتصادی روبرو شده است .

بر این اساس سازمان توسعه و همکاری اقتصادی پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا سال آینده به 2 درصد خواهد رسید .

این رقم نیز پیش از این 2.6 درصد اعلام شده بود . این سازمان در ادامه پیش بینی کرد رشد اقتصادی منطقه یورو نیز امسال بیش از 0.4 درصد کاهش خواهد یافت و این رقم سال آینده نیز 0.1 درصد کاهش خواهد داشت .

رشد اقتصادی منطقه یورو در سال 2014 میلادی در بهترین حالت به 1.3 درصد خواهد رسید .

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی از بانک مرکزی اروپا خواست تا به اجرای سیاستهای انبساطی پولی ادامه دهد و نرخ بهره بانکی را نیز بار دیگر 0.25 درصد کاهش دهد .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٩-١٣٩١, ١٧:٢٣

   

پر مبحث ترین ها