سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گاردین: عربستان بازداشت وبلاگ نویسان را تشدید کرد

حدود 11 فعال سعودی که در تلاش برای ترغیب افراد به مشارکت سیاسی در عربستان بوده اند یا از دولت یا خاندان حاکم انتقاد کرده اند، ممنوع السفر شده و از مشاغل خود برکنار و بازداشت شده‌اند.
روزنامه گاردین نوشت که رژیم سعودی از زمان آغاز انقلاب‌های جهان عرب بازداشت روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان خواهان اصلاحات در عربستان را در دستور کار خود قرار داده است.
روزنامه گاردین در مقاله ای به قلم متیو ویور با عنوان "سعودیها از ترس منتقدان خود در شبکه اینترنت ، آنها را بازداشت و هدف قرار می دهد" نوشت: مسئولان سعودی از آغاز انقلاب‌های بهار عربی در سال 2011 میلادی بر شدت اقدامات خود برای از ساکت کردن منتقدان خود در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی در اینترنت افزوده است.

وی افزود: گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر فاش کرد دولت سعودی وبلاگ نویسان و نویسندگانی را که از لزوم اجرای اصلاحات سخن می گویند، هدف قرار می دهد.

این نویسنده گفت: براساس گزارش این سازمان حقوق بشری، دولت سعودی عملیات بازداشت وبلاگ نویسان خواهان اصلاحات در عربستان یا کسانی را که از خاندان سعودی حاکم انتقاد می کنند، در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: حدود 11 فعال سعودی که در تلاش برای ترغیب افراد به مشارکت سیاسی در عربستان بوده اند یا از دولت یا خاندان حاکم انتقاد کرده اند، ممنوع السفر شده و از مشاغل خود برکنار و بازداشت شده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩٢, ١٣:١۵

   

پر مبحث ترین ها