سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نهاوندیان: روابط سیاسی با اروپا وارد فصل جدیدی شده است

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان این که روابط سیاسی با اروپا وارد فصل جدیدی برای رسیدن به درکی بهتر از یکدیگر شده است، گفت: تعامل سازنده با جهان اراده دولت و ملت ایران است.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان در دیدار «اریک بلفراگ» رییس شورای بین المللی صنایع سوئد، افزود: معتقدم بخش خصوصی و بازرگانی بین المللی می توانند نقش مهم و بسزایی در جهت ایجاد ارتباط گسترده میان ایران و کشورهای صاحب صنایع، تجارت و بازرگانی ایفا کنند.
وی با بیان این که توافق نامه هسته ای ایران با کشورهای 1+5 در راستای خواست و اراده دولت و ملت ایران برای ایجاد تعامل سازنده با دنیا است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر حقوق خود تاکید دارد و تمامی فعالیت های خود را در شفافیت کامل به انجام می رساند و هیچ موضوعی برای مخفی کردن ندارد.

** کشورهای اروپایی تلاش خود را برای برطرف کردن تحریم ها بکار گیرند

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به بی تاثیر بودن و شکست تحریم های یکجانبه از سوی کشورهای استکباری علیه ایران تاکید کرد که کشورهای اروپایی باید تمام مساعی خود را به منظور رفع تحریم های نابحق بکار گیرند.
نهاوندیان گفت: این تحریم ها نه تنها ایران، بلکه کشورهای اروپایی را متضرر کرده است چرا که امروز صادرات ایران توسعه یافته و ما به پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگی در زمینه های گوناگون علمی، فناوری و تکنولوژی های نو دست یافته ایم.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد که طرفین با در نظر گرفتن منافع ملی و شناسایی ظرفیت های گسترش روابط، زمینه همکاری میان بخش خصوصی را در همه حوزه ها فراهم آورند.

** تحریم ها را درست نمی دانیم

رییس شورای بین المللی صنایع سوئد نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری ها و روابط ایران و سوئد، گفت: ما نه تنها تحریم ها را برای بخش خصوصی درست نمی دانیم بلکه معتقدیم که هیچ اقدامی بهتر از تجارت آزاد نمی تواند به توسعه و پیشرفت کشورها کمک کند.
بلفراگ تصریح کرد: هدف ما این است که در شرایط جدید بوجود آمده پس از توافق ژنو، همکاری های اقتصادی و تجاری میان دو کشور را بهبود ببخشیم و توسعه دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩٢, ١٢:٣١

   

پر مبحث ترین ها