سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اردوغان سفرای خارجی را تهدید به اخراج کرد

با فرارسیدن اربعین حسینی، میلیونها عاشق و ارادتمند به امام سوم شیعیان، سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین با هر سن و سالی از کشورهای مجاور به عراق با نیاتی متفاوت اما به عشق خاندان پیامبر(ص) با پای پیاده مسافتهای چند صد کیلومتری را می پیمایند تا در روز اربعین در کنار حرم آن شهید در شهر کربلا به عزاداری و ادای نذر بپردازند.
نخست‌وزیر ترکیه امروز (شنبه) در سخنرانی خود برخی از سفرای خارجی در ترکیه را به انجام "اقدامات تحریک‌آمیز" علیه آنکارا متهم کرد و گفت: ما مجبور نیستیم شما را در کشورمان نگه داریم.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که 24 تن از جمله پسران دو وزیر کابینه‌اش به اتهام فساد مالی بازداشت شدند.

اردوغان در جمع حامیان خود در استان "سامسون" در حومه دریای سیاه گفت: طی روزهای اخیر ما به طور عجیبی شاهد آن بودیم که برخی از سفرا، در برخی از اقدامات تحریک‌آمیز دست داشتند. من از همین جا به آن‌ها اعلام می‌کنم که کار خود را انجام دهند و اگر از حوزه وظایف خود تخطی کنند، با قوه قضاییه ما مواجه خواهند شد. ما مجبور نیستیم که آن‌ها را در کشورمان نگه داریم.
سفارت آمریکا در ترکیه هر گونه دست داشتن در تحولات جاری این کشور را رد کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٩-١٣٩٢, ١٨:۵٨

   

پر مبحث ترین ها