سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

القاعده: حمله اخیر اشتباهی بود؛ دیه می دهیم

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٠٧    نسخه چاپی    
تلویزیون دولتی یمن به تازگی فیلمی را منتشر کرد که نشان می داد یک فرد مسلح عضو القاعده افرادی را در بیمارستان وزارت دفاع یمن می کشد. بیمارستان وزارت دفاع در کنار ساختمان مرکزی این وزارتخانه قرار دارد.
القاعده در یمن ضمن عذرخواهی به دلیل حمله مسلحانه اعضای این گروه به بیمارستان وزارت دفاع در شهر صنعا، وعده داد به آسیب دیدگان از این حادثه، غرامت پرداخت کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی الجریده، "قاسم الریمی" مسؤول بخش نظامی در شبکه القاعده در شبه جزیره عربستان از خانواده های کشته شدگان عملیات القاعده در مجتمع وزارت دفاع یمن در صنعا عذرخواهی کرد.
وی تاکید کرد: مهاجمان بیمارستان وزارت دفاع، از دستورات سرپیچی کرده بودند. القاعده با این حال تهدید خود را برای انجام علملیات های بیشتر تکرار کرد.
تلویزیون دولتی یمن به تازگی فیلمی را منتشر کرد که نشان می داد یک فرد مسلح عضو القاعده افرادی را در بیمارستان وزارت دفاع یمن می کشد. بیمارستان وزارت دفاع در کنار ساختمان مرکزی این وزارتخانه قرار دارد.
الریمی در پیام تصویری که در اینترنت منتشر شد توضیح داد: مردم یک فرد مسلح را دیدند که او وارد بیمارستان وزارت دفاع می شود و دست به کارهایی زد. آنچه که برادر ما انجام داد ما راضی نیستیم بلکه به ما توهین کرد و باعث رنج ما شد. ما با این شیوه نمی جنگیم و این شیوه ما نیست. ما به عناصر خود هشدار داده بودیم که به بیمارستان وزارت دفاع یمن حمله نکنند.

الریمی اضافه کرد: القاعده به انجام این خطا اعتراف می کند و از خانواده ها و بازماندگان کشته شدگان عذرخواهی و آمادگی خود را برای پذیرش کامل مسؤولیت آنچه که در بیمارستان روی داد از جمله پرداخت دیه، غرامت، درمان زخمی شدگان و دیگر موارد اعلام می کند.

وی ادامه داد: هدف، نه بیمارستان بلکه وزارت دفاع بود. در ساختمان وزارت دفاع، مراکز کنترل هواپیماهای بدون سرنشین قرار داشت که حملاتی را علیه مراکز القاعده انجام می داد.
این عضو القاعده تاکید کرد به همه مراکزی که ثابت شود با نظامیان آمریکایی ارتباط دارند حمله خواهد شد.
حمله نیروهای القاعده به مجتمع وزارت دفاع یمن در صنعا، 50 کشته بر جای گذاشت که هفت نفر آنها شهروند کشورهای خارجی بودند. بخش زیادی از کشته شدگان عضو کادر درمانی پزشکی بیمارستان وزارت دفاع یمن بود. در این اتفاق 160 نفر هم زخمی شدند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٠٧

   

پر مبحث ترین ها