سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخست وزیرایتالیا دعوت روحانی برای سفر به ایران را پذیرفت

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١٠:١٣    نسخه چاپی    
برای نخستین بار پس ازگذشت 10 سال یک دیپلمات غربی به ایران سفر کرد و نتیجه سفر بونینو به ایران مثبت بود.
شبکه اسکای نیوز 24 در گزارشی از سفر ˈاما بونینوˈ وزیر خارجه ایتالیا به تهران اعلام کرد که ˈانریکو لتاˈ نخست وزیر این کشور دعوت حسن روحانی رییس جمهوری را برای سفر به ایران پذیرفته است.

شبکه اسکای نیوز24 بدون اشاره به زمان این سفر اعلام کرد: نخست وزیر ایتالیا دعوت حسن روحانی رییس جمهوری را برای سفر به ایران و دیدار با مقامات ایرانی پذیرفته است.

این شبکه افزود: ایتالیا قصد دارد تا در مسابقه دوستی و همکاری با ایران برنده شود و فصل جدیدی را از عادی سازی روابط رقم بزند و سایر کشورهای اروپایی را با خود به ایران ببرد.

اسکای با اشاره به سفر دو روزه بونینو به تهران نوشت: برای نخستین بار پس ازگذشت 10 سال یک دیپلمات غربی به ایران سفر کرد و نتیجه سفر بونینو به ایران مثبت بود.

این شبکه به نقل از بونینو افزود: البته این لحظه حساسی است و نیاز به احتیاط دارد. ایتالیا مسوولیت کمک به عادی سازی روابط با ایران را بر عهده گرفت و با از سرگیری مذاکرات هسته ای، یک دوره جدید از روابط عادی با اتحادیه اروپا گشایش می یابد.

خبر گزاری رسمی ایتالیا (آنسا) نیز به نقل از نخست وزیر این کشور که در کنفرانس خبری پایان سال جاری صحبت کرد نوشت: با انتخاب حسن روحانی شانس و فرصت جدیدی بوجود امده و مهم است تا همه ما به اراده ایران درجهت مسیر تغییرات یقین داشته باشیم که بی تردید تاثیر مثبتی در قبال سوریه نیز خواهد داشت.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها