سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

آمریکا به تلاش های خود برای پایان بحران سودان جنوبی ادامه می دهد

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩٢, ٠٩:١٩    نسخه چاپی    
بر اساس این گزارش بحران سودان جنوبی همچنین تعداد زیادی از اتباع خارجی را فراری داده است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود، نماینده ویژه آمریکا به تلاش های خود برای دستیابی به صلح و توافق بین دولت سودان جنوبی و شبه نظامیان شورشی ادامه خواهد داد.جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز روز گذشته با رئیس جمهور سودان جنوبی و سرکرده شورشیان به صورت جداگانه گفتگوی تلفنی داشته است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد، واشنگتن به تلاش های فعال سیاسی خود با هدف پایان دادن به جنگ و درگیری داخلی در سودان جنوبی ادامه خواهد داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از صدای روسیه؛ تاکید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر ادامه تلاش دیپلماتیک این کشور برای پایان دادن به خشونت های داخلی سودان جنوبی در حالی است که درگیری های خونین در این کشور آفریقایی در روزهای گذشته به بیش از 10 ایالت گسترش پیدا کرده و این مساله موجب کشته شدن تعداد زیادی از مردم و آواره شدن هزاران نفر شده است.

بر اساس این گزارش بحران سودان جنوبی همچنین تعداد زیادی از اتباع خارجی را فراری داده است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود، نماینده ویژه آمریکا به تلاش های خود برای دستیابی به صلح و توافق بین دولت سودان جنوبی و شبه نظامیان شورشی ادامه خواهد داد.جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز روز گذشته با رئیس جمهور سودان جنوبی و سرکرده شورشیان به صورت جداگانه گفتگوی تلفنی داشته است. آمریکا و سازمان ملل هماهنگی نزدیکی را برای پایان دادن به خشونت های داخلی سودان جنوبی داشته اند.

دولت سودان جنوبی اقدام شورشیان را یک کودتای نظامی ارزیابی کرده و حاضر نیست مخالفان شورشی را از زندان آزاد کند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دو طرف درگیر در سودان جنوبی خواست تا هر چه سریعتر اقدامات خصمانه بر ضد یکدیگر را متوقف کنند. وی نه تنها بر لزوم آغاز مذاکره بین دو طرف برای پایان دادن به بحران سیاسی سودان جنوبی تاکید کرد بلکه از دو طرف درگیر خواست تا زمینه لازم را برای ارسال کمک های انسان دوستانه به مردم آماده کنند.شورای امنیت سازمان ملل نیز در نشست روز گذشته خود با درخواست بان کی مون برای افزایش تعداد نیروهای پاسدار صلح در سودان جنوبی موافقت کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩٢, ٠٩:١٩

   

پر مبحث ترین ها