سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برکناری دادستان افشا کننده فساد مالی ترکیه

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩٢, ١٢:۴٢    نسخه چاپی    
ˈحسن حامی یلدریمˈ نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس ترکیه نیز از دولت به دلیل اعمال فشار به نیروی قضایی انتقاد کرد.
یکی از دادستان های ترکیه که اعلام کرده بود مسوولان پلیس مانع از مرحله جدید تحقیقات درباره فساد مالی گسترده در این کشور شده اند، از کار برکنار شد.
به گزارش ایرنا، معمر آککاش اعمال فشار پلیس بر نظام قضایی این کشور را موجب متوقف شدن مرحله جدید تحقیقات عنوان کرد.

برکناری این دادستان روز جمعه در صدر اخبار رسانه های ترکیه قرار گرفت .
ˈحسن حامی یلدریمˈ نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس ترکیه نیز از دولت به دلیل اعمال فشار به نیروی قضایی انتقاد کرد.
این دادستان دو روز پیش دستور بازداشت حدود 30 نفر دیگر از جمله شماری از نمایندگان مجلس و بازرگانان نزدیک به دولت را در چارچوب تحقیقات مربوط به فساد مالی که به وجهه دولت این کشور آسیب وارد کرده است ، صادر کرد.
این دادستان ترک گفت: با وجود نشستی با مقام های پلیس استانبول که برای ادامه تحقیقات داشتیم مسوولان شهربانی مانع از ادامه کار شدند.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه گفته بود که محافلی وی را مورد هدف قرار داده و با اقامه دعوی علیه فرزندش ،خواهان ضربه زدن به او هستند.
تنش سیاسی در ترکیه با دستگیری فرزندان سه نفر از وزرای کابینه دولت و استعفای آنان تشدید شد و رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور را به ترمیم گسترده کابینه وادار کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩٢, ١٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها