سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رشوه کلان بابـک زنجانـی به بانک مرکـزی تاجیکستـان

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٩    نسخه چاپی    
جلسه ای با وزیر نفت داشتیم و هم از وزیر نفت و هم از مسئولان بانک مرکزی پیگیری کردیم و مشخص شد تاکنون هیچ پولی از سوی آقای بابک زنجانی به حساب دولت واریز نشده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بابک زنجانی با پرداخت رشوه یک میلیون دلاری از بانک مرکزی تاجیکستان یک گواهی جعلی گرفته که بدهی خود به ایران را پرداخت کرده است.

به گزارش تسنیم، امیر عباس سلطانی اظهار داشت: جلسه ای با وزیر نفت داشتیم و هم از وزیر نفت و هم از مسئولان بانک مرکزی پیگیری کردیم و مشخص شد تاکنون هیچ پولی از سوی آقای بابک زنجانی به حساب دولت واریز نشده است.
وی افزود: آقای زنجانی یک گواهی از بانک مرکزی تاجیکستان ارائه کرده مبنی بر اینکه تمامی بدهی خود به دولت ایران را در این کشور به حساب بانک مرکزی ایران واریز کرده است اما با پیگیری های مجلس مشخص شد حتی یک ریال هم به حساب دولت ایران واریز نشده و گواهی صادر شده نیز با پرداخت یک میلیون دلار از سوی آقای بابک زنجانی صادر شده که حالا اسم این پول را می خواهند رشوه بگذارند یا هر چیز دیگر، اما این گواهی جعلی است.

این عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه پیش از این ادعاهای بابک زنجانی چیز دیگری بود، گفت: در جلسه ای که سه ماه پیش با آقای زنجانی داشتیم، وی با ارائه یک سری گواهی مدعی بود نه تنها بدهی های خود به دولت ایران را پرداخت کرده بلکه اعلام می کرد حدود 2 هزار میلیارد تومان نیز طلبکار است، حالا چه طور شده که حرف خودش را پس گرفته و با ارائه گواهی جعلی مدعی پرداخت بدهی خود به دولت ایران است.
سلطانی در پاسخ به اینکه سرانجام این پرونده چه می‌شود، تصریح کرد: ما به جد پیگیر این پرونده هستیم و باید هر چه زودتر آنرا تعیین تکلیف کنیم.
نماینده مردم بروجن در مجلس نهم با بیان اینکه این آقا همه را به تمسخر گرفته و دارد همه را بازی می دهد، گفت: باید زودتر این قضیه را به صحن علنی مجلس بیاوریم تا مشخص شود اصل جریان چیست و چه کسانی از این فرد حمایت می کنند.
وی با تأکید بر اینکه پرونده بابک زنجانی را به صحن مجلس می آوریم، خاطرنشان کرد: تا این قضیه به صحن مجلس نیاید ابعاد آن مشخص نمی شود و قطعا بعد از بررسی لایحه بودجه، یکی از اولویت های ما طرح این پرونده در صحن علنی مجلس است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٢, ٢١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها