سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آزادی فرد مشکوک به ارتباط با عوامل انفجار مقابل سفارت ایران در بیروت

بروز شده : ٨-١٠-١٣٩٢, ٢١:٣١    نسخه چاپی    
ایرنا نوشت: اداره امنیت ارتش لبنان یکی از هواداران شیخ تکفیری « احمد الاسیر» را که به علت مشکوک بودن به ارتباط با عاملان انفجار تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بازداشت شده بود،آزاد کرد.
دایره اطلاعات ارتش لبنان در جنوب این کشور بازداشت « مصطفی . ح» را در چارچوب تحقیقات نیروهای امنیتی لبنان در خصوص انفجار اخیر مقابل سفارت ایران در بیروت اعلام کرده بود.
پایگاه خبری النشره نوشت که « بسام حمود» مسوول سیاسی یک گروه اسلامی در جنوب لبنان بعداز تلاش های زیاد موفق شد مصطفی .ح را آزاد کند و تحویل بگیرد .

مصطفی . ح در تصویری کنار « معین ابوظهر» یکی از عوامل تروریستی انتحاری مقابل سفارت ایران در بیروت که اخیرا منتشر شده، حضور داشته است.
یک پیام صوتی 14 دقیقه ای به تازگی از شیخ تکفیری « سراج الدین زریقات» سرکرده گروه تروریستی موسوم به «عبدالله عزام» که مسوولیت انفجارهای تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت را برعهده گرفته درصفحه این گروه در توئیتر منتشرشد و او بار دیگر به تکرار تهدیدهای خود علیه جمهوری اسلامی ایران و حزب الله و مقاومت ضد صهیونیستی پرداخت.

وی در این پیام صوتی حتی مسوولیت ترور شهید « حسان اللقیس» از فرماندهان حزب الله لبنان را برعهده گرفت و در دفاع از رژیم صهونیستی گفت که این رژیم مرتکب این اقدام تروریستی نشده است.
در میان سخنان شیخ تکفیری زریقات، تصاویری از دو تروریست انتحاری ˈابواویس الصیداویˈ مقلب به ˈمعین ابوظهرˈ و ˈابوسفیان الشامی ˈملقب به ˈعدنان المحمدˈ به نمایش درآمد که به همراه چند تن دیگر بودند.

این دو تروریست عاملان انتحاری انفجار تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت به شمار می روند.
دو انفجار پی در پی تروریستی که 28 آبان ماه مقابل سفارت ایران در بیروت صورت گرفت، 25 تن شهید و بیش از 150 زخمی برجای گذاشت که رایزن فرهنگی ایران در بیروت از جمله شهدای این جنایت تروریستی بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١٠-١٣٩٢, ٢١:٣١

   

پر مبحث ترین ها