سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لندن به دنبال اجرایی‌کردن هرچه سریعتر توافق هسته‌ای ژنو است

سخنگوی وزرات خارجه انگلیس با اعلام این نکته که در گفتگوهای کارشناسی ایران و ۱+۵ در ژنو پیشرفت‌هایی حاصل شده، تاکید کرد لندن به دنبال اجرایی کردن هر چه سریعتر توافق ژنو است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از الجزیره یکی از سخنگویان وزرات خارجه انگلیس با اعلام این نکته که در گفتگوهای کارشناسی ایران و 1+5 در ژنو پیشرفت هایی حاصل شده است تاکید کرد برخی موضوعات همچنان برای بررسی باقی مانده است. این مقام تاکید کرد هدف لندن اجرایی کردن هرچه سریعتر توافق ژنو با ایران است.

خاطرنشان می شود حمید بعیدی نژاد، مدیر کل سیاسی و بین الملل وزارت خارجه و رئیس هیئت مذاکره کنندگان کارشناسی روز سه شنبه (10 تیر، 31 دسامبر) گفت: « بر اساس جمع بندی و مذاکرات انجام شده با هیات‌های کارشناسی 1+5 زمان اجرایی شدن توافق ژنو دهه سوم ژانویه خواهد بود.» وی افزود: «دو طرف توانستند به یک تفاهم واحد در رابطه با اجرای توافق برسند و دیدگاه‌ها و برداشت‌ها اکنون یکسان است.»
همچنین عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه گفت:کارشناسان فنی مأموریتشان را به پایان رساندند و غیر از چند موردی که ناشی از اختلاف در برداشت‌ها از توافق ژنو است، بقیه موارد تبیین ساز و کار اجرایی آن روشن و درباره آن توافق شد.

دور اخیر مذاکرات کارشناسان ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان (گروه 1+5) روز دوشنبه (30 دسامبر، 9 دی) به منظور تعبیه ساز و کار اجرای توافق موقتِ بیست و چهار نوامبر میان تهران و شش قدرت جهان در ژنو، آغاز شد.
telegram 19dey.com

تگها: لندن, توافق ژنو, اجرایی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها