سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیامد عجیب شیوع چاقی در آمریکا

فراگیر شدن چاقی و اضافه وزن بین شهروندان آمریکایی باعث شده تا ساخت تابوت های حجیم و بسیار بزرگ در این کشور، از رونق چشمگیری برخوردار شود.
فراگیر شدن چاقی و اضافه وزن بین شهروندان آمریکایی باعث شده تا ساخت تابوت های حجیم و بسیار بزرگ در این کشور، از رونق چشمگیری برخوردار شود.
به گزارش شفقنا به نقل از الجزیره، تابوت های سایز متوسط در آمریکا، با عرض 66 سانتیمتر ساخته می شوند اما با شیوع چاقی و اضافه وزن نزد شهروندان آمریکایی، ساخت تابوت هایی با عرض 94 سانتیمتر رونق گرفته است.
این معضل در حوزه های دیگر نیز خود را نشان می دهد. بسیاری از کمپانی های آمریکایی محصولات و خدمات خود را با سایز و اندازه های بزرگتر ارائه می دهند. در بسیاری از سالن های سینما و تئاتر، اندازه صندلی ها بزرگتر شده است. صندلی های خودروها نیز بزرگتر ساخته می شود. بعضی از خودروها حتی مجهز به دوربین های دید از عقب شده اند، چرا که بسیاری از شهروندان آمریکایی به علت چاقی مفرط نمی توانند در حالیکه پشت فرمان اتومبیل نشسته اند، برگشته و عقب خودرو را نگاه کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا گزارش می دهد در ایالات متحده از هر سه فرد بالغ، یکی از چاقی مفرط رنج می برد. این آمار برای کودکان،یک نفر از هر 6 نفر است.
چاقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در آمریکاست و با خود عوارض قلبی، سرطان و دیابت را به همراه می آورد.
سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده است که چاقی، زمانی فقط معضل کشورهای پردرآمد محسوب می شد، اما اکنون این معضل به کشورهای کم درآمد به ویژه در آفریقا و آمریکای مرکزی و جنوبی نیز سرایت کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٢, ٢٠:١٠

   

پر مبحث ترین ها