سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشای اطلاعات جدید از دستگیری رهبر گردان‌های عبدالله عزام؛

فرد مهمی که همراه ماجد الماجد دستگیر شد چه کسی است؟

الماجد خیلی راحت و با اطمینان به سبب آنکه تیم امنیتی از داخل لبنان وی را همراهی می کرد، وارد بیمارستان شد. اعضای تیم امنیتی که محافظت از وی را برعهده داشت، گذرنامه های دیپلماتیک یک کشور عربی را که عربستان است، به همراه داشتند.
برخی رسانه های عربی فاش کرده اند که همراه سرکرده سعودی گردان عبدالله عزام که روز گذشته خبر مرگ مشکوک وی منتشر شد، یک شخصیت فوق العاده مهم هم دستگیر شده که هویتش به دلیل ضربه ای که می تواند به یک کشور عربی وارد کند، فاش نشده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، برخی رسانه ها و شبکه های خبری محلی و جهانی به جزئیاتی از عملیات دستگیری ماجد الماجد سرکرده گروه تروریستی عبدالله عزام(مسئول حمله انتحاری اخیر به سفارت ایران در بیروت) که روز شنبه 14 دی خبر مرگ مشکوک وی منتشر شد، اشاره کرده اند.

پایگاه خبری الخبرپرس در این باره نوشته است اینکه شایعه شده بود که ماجد الماجد پس از زخمی شدن در نبردهای القلمون برای درمان تحت حمایت شبکه القاعده به لبنان منتقل شده، حقیقت ندارد، چرا که اگر انتقال از سوریه به داخل بیروت از طریق ایست های امنیتی به این آسانی امکان داشت، ما هر ساعت و حتی هر دقیقه باید صدای انفجار خودرو بمب گذاری شده را می شنیدیم.

ماجد الماجد از خطرناک ترین تروریست های تحت پیگرد در سطح عربی و بین المللی و در داخل لبنان به شمار می رفت و تشکل تحت فرمان وی به سبب مصونیتی که در داخل لبنان دارد، در اعلام مسئولیت انفجارهای تروریستی که اخیرا در ضاحیه بیروت و سفارت ایران رخ داد، تردیدی به خود راه نداد .

ماجد الماجد به یکی از بهترین بیمارستان های بیروت( بیمارستان المقاصد) منتقل شد تا به سبب ابتلا به نارسایی کلیوی تحت درمان قرار گیرد، او کسی نبود که بیمارستان یا پزشک را انتخاب کند و البته او کسی نبود که راه های امن و حتی تیم های محافظ امنیتی را انتخاب کند.

الماجد خیلی راحت و با اطمینان به سبب آنکه تیم امنیتی از داخل لبنان وی را همراهی می کرد، وارد بیمارستان شد. اعضای تیم امنیتی که محافظت از وی را برعهده داشت، گذرنامه های دیپلماتیک یک کشور عربی را که عربستان است، به همراه داشتند.

الخبرپرس نوشت یک شخصیت بسیار مهمتر از ماجد الماجد، این تروریست را در ورود به بیمارستان همراهی می کرد که اهمیتش بسیار بالاتر از الماجد بود، این شخصیت همان کسی است که به الماجد در رسیدن به اهداف جنایتکارانه اش شامل انتقال خودروهای بمب گذاری شده و تضمین ورود آن به هدف مشخص شده به سبب ارتباط نزدیک و همکاری با برخی دستگاه های امنیتی لبنان کمک می کرد.

پیش از ورودش به بیمارستان، دستگاه های امنیتی لبنان، با زیر نظر گرفتن همراهان الماجد، این صید ارزشمند را شکار کردند، ماجد الماجد در چنگ سازمان اطلاعات ارتش لبنان گرفتار شده بود.

این عملیات امنیتی پیچیده مدتی پیش انجام شده بود و علنی شدن آن پس از اطمینان از هویت الماجد و هویت فرد مهمی که همراهش بود، با تاخیر صورت گرفت.

برخی رسانه های خبری گزارش داده بودند که شخصیت مهمی به همراه الماجد دستگیر شد، این رسانه ها به هویت این فرد مهم اشاره نکرده بودند، زیرا افشای هویت وی ضربه بزرگی به عربستان حامی تروریسم بین الملل وارد خواهد کرد به طوری که دیگر نمی تواند از خود دفاع کند و مدعی شود که با تروریسم می جنگد.

دستگاه های امنیتی لبنانی و غیر لبنانی در حال بازجویی از این فرد فوق العاده مهم هستند تا تمام عملیات های تروریستی را که انجام شده و عملیات هایی را که قرار است در سوریه و لبنان و عراق و ایران و روسیه اجرا شود، افشا کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها