سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افشای طرح ترور محمد مرسی

وی افزود اخوان المسلمین متزلزل شده و توان آنها برای جمع کردن طرفدارانشان به نحو چشمگیری کاهش یافته است.
منابع امنیتی مصر از طرح ترور محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده این کشور و دستگیری اعضای یک گروه تروریستی پرده برداشتند.
به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، هانی عبداللطیف سخنگوی وزارت کشور مصر اظهار داشت دستگاه های امنیتی اطلاعاتی را در خصوص برنامه ریزی برخی افراد برای ترور محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر دریافت کردند.
وی در گفت و گوی تلفنی با برنامه " الحدث المصری" شبکه العربیه اعلام کرد مرسی کاملا آماده بود تا به محل محاکمه خود در قاهره در صبح روز چهارشنبه اعزام شود، اما گزارش خلبان مانع انتقال وی از زندانش در برج العرب شد و شرایط بد آب و هوایی سبب شد تا تصمیم انتقال مرسی به آکادمی پلیس لغو شود.

از سوی دیگر محمد یسری مدیر امنیت القلیوبیه اعلام کرد دستگاه های امنیتی موفق شدند اعضای یک هسته تروریستی را دستگیر کنند که در حال ساخت بمب های دست ساز بودند و برای دست زدن به اقدامات خشونت آمیز تروریستی علیه شهروندان و بازداشتن آنها از شرکت در همه پرسی قانون اساسی برنامه ریزی می کردند و مقادیر زیادی مواد منفجره و وسایل ساخت بمب ضبط شد.
وی خاطر نشان کرد هیچ قدرتی نمی تواند عملیات همه پرسی را طی روزهای ۱۴ و ۱۵ ژانویه بر هم زند.

از سوی دیگر عمرو عبدالرازق رئیس اسبق دادگاه امنیت مصر تاکید کرد شکی نیست که مرسی در جلسات آینده دادگاه حاضر خواهد شد تا به اتهاماتش رسیدگی شود. وی افزود اخوان المسلمین متزلزل شده و توان آنها برای جمع کردن طرفدارانشان به نحو چشمگیری کاهش یافته است.
ناصر امین مدیر مرکز عربی استقلال قضات و وکلا و عضو شورای ملی حقوق بشر مصر هم تاکید کرد محمد مرسی حق ندارد درباره حضور یا عدم حضورش در دادگاه تصمیم بگیرد. وی در عین حال تاکید کرد دولت مصر هرگز اجازه نخواهد داد جان مرسی به خطر افتد.
شبکه اسکای نیوز عربی هم از صدور احکام حبس برای شماری از اعضای اخوان المسلمین مصر خبر داده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها