سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آمریکا اظهارات اسرائیل را توهین‌آمیز خواند

یکی از مسئولان بلندپایه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: ما از نخست‌وزیر اسرائیل انتظار داریم با مخالفت آشکار با این اظهارات، این موضوع را هر چه زودتر حل و فصل کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، سخنان اخیر موشه یعالون را «نامناسب و توهین‌آمیز» خواند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از شبکه خبری ان.بی.سی، جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه خود اظهارات اخیر موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره وزیر امور خارجه آمریکا را توهین‌آمیز تلقی کرد.

وی ادامه داد: اگر این اظهارات درست باشد، ما اظهارات یعالون را توهین‌آمیز و نامناسب می‌دانیم؛ به خصوص با توجه به همه تلاش‌هایی که آمریکا برای تأمین امنیت اسرائیل انجام می‌دهد.
پایگاه یو.اس.ای تودی نیز از واکنش انتقادآمیز کاخ سفید نسبت به اظهارات وزیر جنگ اسرائیل خبر داد.

در همین حال، وزیر جنگ اسرائیل در بیانیه‌ای بابت اظهاراتی که درباره جان کری گفته بود، از وی عذرخواهی کرد.
در این بیانیه یعالون اعلام کرده که آمریکا مهم‌ترین متحد اسرائیل است. وی البته اظهاراتی که به وی نسبت داده شده را تکذیب نکرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ آمریکا از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست وزیر جنگ این رژیم را به خاطر انتقاد از جان کری سرزنش کند.

یکی از مسئولان بلندپایه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: ما از نخست‌وزیر اسرائیل انتظار داریم با مخالفت آشکار با این اظهارات، این موضوع را هر چه زودتر حل و فصل کند.
پیش‌تر روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از موشه یعالون نوشته بود که جان کری از روی احساسات وسواس‌گونه و هم چون منجی آخرالزمانی عمل می‌کند.

یعالون گفته است: پیشنهادهای جان کری درباره امنیت اسرائیل به اندازه کاغذی که به روی آن نوشته شده است، ارزش ندارد. تنها چیزی که می‌تواند ما را نجات دهد، این است که جان کری برنده جایزه نوبل شود و ما را رها کند.
یدیعوت آحارونوت نوشته است، موشه یعالون این اظهارات را در یک محفل خصوصی ابراز کرده است.
منبع: خبرگزاری ایسنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٢, ٠۶:٢٠

   

پر مبحث ترین ها