سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محاصره سفارت آمریکا در اوکراین

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ١۵:۵۴    نسخه چاپی    
معترضان که سفارت آمریکا را محاصره کرده اند کاغذ هایی در دست دارند که بر روی آنها نوشته شده است آمریکا اگر دموکراسی می خواهی ، از خودت شروع کن.
معترضان در اعتراض به دخالت های آمریکا در امور داخلی اوکراین، ساختمان سفارت آمریکا را در کی یف به محاصره درآوردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر از مسکو ، سازمان دهنده این اقدام جنبش ساکنان کی یف طرفداران شهر پاک هستند که به تازگی تشکیل شده است . ایوان پرتسنکو رئیس این جنبش نامه ای را به سفارت آمریکا داد که در متن آن خودداری از دخالت در امور داخلی اوکراین درخواست شده است .
وی گفت : معتقدیم در اوکراین سناریو انقلاب رنگی با حمایت مالی آمریکا دنبال می شود.
این فعال اوکراینی ادامه داد : مقصر التهابات در مرکز کی یف آمریکاست زیرا پول مخالفان دولت را آمریکا تامین می کند.

پرتسنکو افزود : این اقدام آمریکا باید متوقف شود و ما در اینجا به همه جهان می گوییم آمریکا تحریک مخالفان را متوقف کن در اوکراین باید صلح برقرار شود.
معترضان که سفارت آمریکا را محاصره کرده اند کاغذ هایی در دست دارند که بر روی آنها نوشته شده است آمریکا اگر دموکراسی می خواهی ، از خودت شروع کن.
در سه روز گذشته درگیریهای شدید و خونینی در نزدیکی میدان استقلال کی یف محل ارودگاه مخالفان دولت اوکراین به وقوع پیوسته است.

تظاهرکنندگان معترض در اوکراین تهدید کردند اگر ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور این کشور به درخواست های آنها بی اعتنایی کند، موضعی تهاجمی اتخاذ خواهند کرد.
شب گذشته مخالفان دولت با حمله به چند هتل در مرکز شهر افرادی را که طرفدار دولت اوکراین شناسایی کردند مورد شناسایی و اذیت و آزار قرار دادند که نمایندگان برخی رسانه ها نیز در میان آنها وجود دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ١۵:۵۴

   

پر مبحث ترین ها