سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت اعراب خلیج فارس با پیشنهاد سعودی ها

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ١۶:١۵    نسخه چاپی    
مخالفت کامل امیر کویت با پیشنهاد عربستان، شوک بزرگی به این کشور وارد کرد. کویت نپذیرفت به دار و دسته دیوانگان در منطقه بپیوندد.
روزنامه السفیر لبنان در گزارشی از تلاش عربستان سعودی برای جلوگیری از توافق ایران و آمریکا پرده برداشت.

به گزارش سرویس بین الملل تیک Tik.ir، یک دیپلمات عرب مقیم واشنگتن می گوید: کمی پیش از سفر حسن روحانی به نیویورک در ماه سپتامبر گذشته به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ریاض به دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس پیشنهاد کرد هیئتی به ریاست امیر کویت، شیخ جابر احمد الصباح به منظور سفر به واشنگتن تشکیل شود تا نارضایتی شورای همکاری را از روند غیرمنتظره توسعه روابط آمریکا و ایران بدون در نظر گرفتن خطرات این اقدام برای کشورهای خلیج فارس، به مقامات آمریکایی ابلاغ کند.

وی افزود: مخالفت کامل امیر کویت با پیشنهاد عربستان، شوک بزرگی به این کشور وارد کرد. کویت نپذیرفت به دار و دسته دیوانگان در منطقه بپیوندد.
این دیپلمات عرب ادامه داد: پس از مخالفت کویت با پیشنهاد عربستان، سعود الفیصل، وزیر امور خارجه این کشور به همتایان خود در شورای همکاری خلیج فارس پیشنهاد تشکیل هیئتی به ریاست خود را داد تا این هیئت با پیامی آشکار به واشنگتن برود و به دولت آمریکا بگوید حرکت در مسیر دستیابی به توافق با ایران در حکم آسیب دیدن منافع راهبردی بین کشورهای شورای همکاری و آمریکا است.
وی اضافه کرد: عربستان شوک بزرگ دیگری از تمامی اعضای شورای همکاری به استثنای بحرین دریافت کرد. همه این کشورها پیشنهاد دوم را رد کردند. در این زمان ،ریاض فهمید برادرانش در خلیج فارس، وارد درگیری عربستان با واشنگتن بر سر توافق ایران و آمریکا نمی شوند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ١۶:١۵

   

پر مبحث ترین ها