سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کرزی: آمریکا از طالبان حمایت می‌کند

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ١٠:۴۶    نسخه چاپی    
حامد کرزی و تعدادی از مشاوران وی معتقدند که این حمله انتحاری برای انحراف افکار عمومی از انجام حملات هوایی آمریکا در ولایت "براون" که به کشته شدن دو نفر منجر شده بود، صورت گرفت. در پی این حمله انتحاری، کابل علناً سرویس‌های اطلاعاتی خارجی را به دست داشتن پشت این حملات انتحاری متهم کرد.
رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد که ارتش آمریکا از گروه طالبان و همچنین اجرای بخشی از حملات این گروه حمایت می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه واشنگتن پست، حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان، ارتش آمریکا را به حمایت از گروه طالبان و همچنین اجرای بخشی از حملات این گروه متهم کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از مشاور ریاست جمهوری افغانستان ــ که نخواست نامش فاش شود ــ اعلام کرد که حامد کرزی لیست دهها حملات افراد مسلح وابسته به طالبان را تهیه کرد و در واقع واشنگتن نیز پشت این حملات است.

میان این حملات، یک عملیات انتحاری در 17 ژانویه در رستورانی در کابل انجام شده که با حمایت خارجی‌ها انجام شده بود که در پی آن 21 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، حامد کرزی و تعدادی از مشاوران وی معتقدند که این حمله انتحاری برای انحراف افکار عمومی از انجام حملات هوایی آمریکا در ولایت "براون" که به کشته شدن دو نفر منجر شده بود، صورت گرفت. در پی این حمله انتحاری، کابل علناً سرویس‌های اطلاعاتی خارجی را به دست داشتن پشت این حملات انتحاری متهم کرد.

مشاور رئیس جمهور افغانستان گفت: هدف آمریکا تضعیف کرزی و عدم برقراری امنیت در کشور با نزدیک شدن پایان مأموریت ناتو در افغانستان تا پایان سال است.

این روزنامه آمریکایی نوشت: کرزی که دوره ریاست جمهوری وی به‌زودی تمام می‌شود، تلاش می‌کند از طریق رویارویی مستقیم با واشنگتن فرصت را بهبود ببخشد و به‌امید آشتی با طالبان صلح کند.

برخی از کارشناسان افغان بر این باورند که حامد کرزی بدون شک پس از دستور آزادی دهها نفر از عناصر طالبان و مخالفت با امضای توافقنامه امنیتی دوجانبه کابل و واشنگتن، آمریکا را به خشم وادار کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ١٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها