سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۴۸۰۰ فلسطینی در بازداشت رژیم صهیونیستی هستند

سربازان اسرائیلی از زمان آغاز انتفاضه در سپتامبر 2000 میلادی تاکنون بیش از 10 هزار کودک فلسطینی را ربوده و بازداشت کرده اند. رژیم اشغالگر اسرائیل طی سه سال گذشته بیش از 11034 فلسطینی شامل 2500 کودک را بازداشت کرده است. بازداشت فلسطینی ها توسط سربازان اسرائیلی نقض قوانین بین المللی است. خشونت اعمال شده بر ضد بازداشت شدگان، شکنجه و شرایط سخت زندان ها همه نشانگر نقض قوانین بین المللی است.
یک مقام رسمی فلسطینی تاکید کرد، رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۴۸۰۰ فلسطینی شامل زنان و کودکان را بازداشت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی؛ رئیس بخش آمار وزارت اسرای تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد، رژیم صهیونیستی بیش از 4800 فلسطینی را در 17 زندان و بازداشتگاه در اسارت نگه داشته است.بر اساس این گزارش وی افزود، در شرایط کنونی بیش از 4800 فلسطینی پشت میله های زندان هستند که اکثر آنها در جریان انتفاضه مسجد الاقصی بازداشت شده اند. این زندانیان در 17 زندان و بازداشتگاه رژیم صهیونیستی نگهداری می شوند و در بین این افراد 17 زن نیز وجود دارند. لینا الجربونی زن فلسطینی که 12 سال پیش بازداشت شده و به 17 سال زندان محکوم شده است از جمله زنان بازداشتی در زندان های رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه گفت، سربازان اسرائیلی از زمان آغاز انتفاضه در سپتامبر 2000 میلادی تاکنون بیش از 10 هزار کودک فلسطینی را ربوده و بازداشت کرده اند. رژیم اشغالگر اسرائیل طی سه سال گذشته بیش از 11034 فلسطینی شامل 2500 کودک را بازداشت کرده است. بازداشت فلسطینی ها توسط سربازان اسرائیلی نقض قوانین بین المللی است. خشونت اعمال شده بر ضد بازداشت شدگان، شکنجه و شرایط سخت زندان ها همه نشانگر نقض قوانین بین المللی است.

این مقام فلسطینی افزود، بیش از 205 فلسطینی در جریان شکنجه در زندان های رژیم صهیونیستی و ناکافی بودن مراقبت های پزشکی به شهادت رسیده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها