سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتانیاهو: اعزام ناوهای ایرانی به سواحل آمریکا نتیجه کاهش تحریم‌هاست

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی پیش از این هم بارها از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را یک اشتباه تاریخی خوانده است.
نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی امروز بار دیگر از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 انتقاد کرد و مدعی شد کاهش تحریم‌ها به افزایش مواضع تهاجمی تهران منجر شده است.

به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی روز یکشنبه بار دیگر به شدت از کاهش تحریم‌های ایران بعد از توافق ژنو انتقاد کرد.

نتانیاهو که در نشست هفتگی کابینه صحبت می‌کرد، مدعی شد اقدام جامعه بین‌الملل در کاهش تحریم‌های ایران، «به مواضع تهاجمی‌تر ایرانی‌ها منجر شد».

اعزام ناوگروه دریایی ایران به اقیانوس اطلس و همچنین دیدار وزیر خارجه ایران با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی از جمله اقداماتی است که نتانیاهو آن‌ها را به رویکرد تهاجمی‌تر تهران تعبیر کرده است.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی پیش از این هم بارها از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرده و آن را یک اشتباه تاریخی خوانده است.

ایران و گروه 1+5 روز سوم آذر در شهر ژنو به توافقی اولیه دست یافتند. این توافق 6 ماهه با توقف روند گسترش برنامه هسته‌ای ایران و کاهش برخی تحریم‌ها، به طرفین اجازه مذاکره برای دستیابی به توافق جامع را می‌دهد.

نمایندگان دو طرف قرار است روز 29 بهمن در شهر وین اتریش مذاکرات برای راهکار جامع را آغاز کنند. طرفین امیدوارند در 6 ماه آینده به توافقی طولانی‌مدت دست یابند، هرچند احتمال تمدید این بازه 6 ماهه رد نشده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩٢, ١٧:١۶

   

پر مبحث ترین ها