سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران کدام کشور است؟

محدود شدن آزادی رسانه های خبری و مطبوعات در ترکیه آرزو و رویای مقام های این کشور برای تبدیل شدن به الگوی کشوری دموکراتیک در منطقه را زیر سئوال برده است. علاوه بر زندانی شدن 40 خبرنگار در ترکیه 59 خبرنگار دیگر نیز به علت انتقاد از حزب عدالت و توسعه و دولت از کار برکنار شده یا مجبور به استعفا شده اند.
تازه ترین گزارش منتشر شده توسط کمیته حمایت از روزنامه نگاران و خبرنگاران نشان می دهد که ترکیه برای دومین سال متوالی بزرگترین زندان برای روزنامه نگاران به شمار می رود.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تودی زمان، کمیته حمایت از روزنامه نگاران اعلام کرد، هم اکنون 40 روزنامه نگار و خبرنگار در ترکیه پشت میله‌های زندان هستند و مقام‌های دولت ترکیه به سرکوب و سانسور صداهای مخالف ادامه می دهند. ترکیه برای دومین سال متوالی بزرگترین زندان برای خبرنگاران و روزنامه نگاران شناخته شده است.

بر اساس این گزارش مقام های ترکیه بیش از 60 گزارشگر و خبرنگار را به علت پوشش خبری اعتراضات پارک گزی در میدان تقسیم استانبول در ژوئن 2013 میلادی مجبور به استعفا کرده و یا آنها را برکنار نموده اند. این گزارش افزود، دولت ترکیه سعی در سانسور پوشش خبری اتفاقات حساس در این کشور دارد و رسانه های اجتماعی را تهدید به اعمال محدودیت کرده است. محدود شدن آزادی رسانه های خبری و مطبوعات در ترکیه آرزو و رویای مقام های این کشور برای تبدیل شدن به الگوی کشوری دموکراتیک در منطقه را زیر سئوال برده است. علاوه بر زندانی شدن 40 خبرنگار در ترکیه 59 خبرنگار دیگر نیز به علت انتقاد از حزب عدالت و توسعه و دولت از کار برکنار شده یا مجبور به استعفا شده اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩٢, ٠٩:٣٧

   

پر مبحث ترین ها