سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه:افزایش تحریمهای ایران ناقض توافق ژنو وغیرقانونی

گسترش تحریم های آمریکا علیه ایران در زمانی صورت می گیرد که طرح اقدام مشترک از سوی نمایندگان شش کشور و ایران در بیست و چهارم نوامبر دو هزار و دوازده در ژنو مورد توافق قرار گرفته است. این گامی غیر قابل قبول و نقض کننده قوانین بین المللی است.
معاون وزیر امور خارجه روسیه هرگونه اقدام آمریکا را برای افزایش تحریم ها علیه ایران غیر قانونی دانست و می تواند مبنای مثبت ایجاد شده برای پیشرفت در مذاکرات هسته ای تهران و پنج بعلاوه یک را از بین ببرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، سرگئی رایبکوف در جمع خبرنگاران در سفارت ایران در مسکو گفت: تحریم های یک جانبه هیچ مبنایی ندارد و مبنای مثبت ایجاد شده برای پیشرفت در گفتگوهای هسته ای بین تهران و پنج بعلاوه یک را از بین ببرد.
رایبکوف گفت: باور ما بر این است که اقدام آمریکا برای افزایش تحریم ها علیه ایران باعث از میان رفتن مبنای سالم و مثبت ایجاد شده برای پیشرفت های آتی در حل و فصل مساله اتمی ایران می شود. تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران غیر قانونی هستند و هیچ مبنای حقوقی ندارند.
این اظهارات در حالی مطرح می شود که وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد اقداماتی را علیه شماری از شرکت های ایرانی و خارجی در کنار برخی از افراد به اتهام نقض تحریم های ایران صورت می دهد.

وزارت امور خارجه روسیه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است این اقدام آمریکا با توافق ژنو در تناقض است.
این وزارتخانه اعلام کرد، گسترش تحریم های آمریکا علیه ایران در زمانی صورت می گیرد که طرح اقدام مشترک از سوی نمایندگان شش کشور و ایران در بیست و چهارم نوامبر دو هزار و دوازده در ژنو مورد توافق قرار گرفته است. این گامی غیر قابل قبول و نقض کننده قوانین بین المللی است.

این دومین اقدام آمریکا در دو ماه اخیر به شمار می آید و وزارت امور خارجه روسیه نیز گفته است این اقدامات در آستانه شروع گفتگوها بر سر برنامه اتمی ایران، این گفتگوها را با خطر روبرو می کند.
ایران بر اساس توافق موقت شش ماهه، قبول کرده است که در ازای محدود کردن برنامه اتمی خود، شاهد کاهش برخی از تحریم ها باشد. دور جدید گفتگوها بین ایران و پنج بعلاوه یک این هفته در وین شروع می شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٢, ١٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها