سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور اتریش به تهران

به گفته سخنگوی رئیس جمهوری اتریش،‌ فیشر دعوتنامه ایران را دریافت کرده است اما به علت حساسیت‌های دیپلماتیک از هرگونه اظهار نظر خودداری کرد.
تهران به طور رسمی از رئیس جمهوری اتریش برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد.
به گزارش تسنیم؛ رویترز از سفر قریب‌الوقوع "هانز فیشر" رئیس جمهوری اتریش به تهران خبر داد. براساس این گزارش تهران به طور رسمی از رئیس جمهوری اتریش برای سفر به ایران دعوت به عمل آورده است.

به گفته سخنگوی رئیس جمهوری اتریش،‌ فیشر دعوتنامه ایران را دریافت کرده است اما به علت حساسیت‌های دیپلماتیک از هرگونه اظهار نظر خودداری کرد.
در صورتی که فیشر از ایران بازدید کند این اولین دیدار یک رئیس دولت غربی از تهران از زمان انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران است.
با این حال و طبق گزارش‌های ارسالی،‌ مقامات اتریشی هنوز درباره این سفر تصمیمی را اتخاذ نکرده‌اند. اما اگر طبق گمانه‌زنی‌های صورت گرفته فیشر به همراه تعدادی از تجار و بازگانان برجسته این کشور به تهران سفر کند می‌تـواند یک نشانه بارز سیاسی علیرغم فشارهای آمریکا علیه کشورهای غربی به منظور محدود کردن تجارت با ایران، باشد.
ایالات متحده پیشتر فرانسه را تهدید کرده بود که در صورت نقض تحریم‌های اعمالی آمریکا علیه ایران،‌ شرکت‌های فرانسوی را تنبیه می‌کند.

یک مقام ارشد آمریکایی نیز که ماه گذشته به اتریش رفته بود از این که شرکت‌های اتریشی دسامبر گذشته و به دنبال بهره‌گیری از فرصت‌های جدید تجارت با ایران پس از توافقنامه موقت ژنو از تهران بازدید کرده بودند، ابراز نگرانی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٢, ٢٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها