سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه به دنبال میانجی گری میان ایران و عربستان

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ٠٩:٣١    نسخه چاپی    
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در در سومین نشست گفت‌و‌گوهای استراتژیک وزرای امور خارجه روسیه و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای میانجی گری میان ایران و عربستان اعلام آمادگی کرد.
خبرگزاری کونا کویت نوشت: سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در در سومین نشست گفت‌و‌گوهای استراتژیک وزرای امور خارجه روسیه و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای میانجی گری میان ایران و عربستان اعلام آمادگی کرد.
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، وی گفت: ما به دنبال مذاکرات مدوامی بین عربستان سعودی و ایران به خاطر امنیت و ثبات منطقه هستیم.
وزیر خارجه روسیه افزود: اگر این مذاکرات نیازمند کمک خارجی باشد، آماده ی کمک هستیم اما خودمان را به هیچ کشوری تحمیل نمی کنیم.

لاوروف در ادامه تلاش برای اعلام کردن شکست کنفرانس صلح " ژنو 2" و انتخاب سناریوی توسل به زور در سوریه را غیر قابل قبول دانست و گفت:همه می گویند که برای حل مسئله سوریه راه حل نظامی وجود ندارد اما افزایش تلاش ها برای اعلام شکست " ژنو 2 " نشان می دهد که بعضی ها گزینه استفاده از سناریوی نظامی را در نظر دارند.
وی اضافه کرد: روسیه از روند مذاکرات سوریه در چارچوب کنفرانس " ژنو 2 " پشتیبانی می کند و امیدوار است که اخضر ابراهیمی، نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به موفقیت آن کمک کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ٠٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها