سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورزشکاران اوکراینی سوچی را ترک می کنند

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ٢٢:۴٩    نسخه چاپی    
کشته شدن 26 نفر از معترضین در جریان درگیری های روز سه شنبه اوکراین، دلیل اصلی این تصمیم است.
ورزشکاران اوکراینی در اعتراض به سرکوب "بیرحمانه" معترضان در این کشور تصمیم گرفته اند از بازی های سوچی روسیه کنار بروند.
به گزارش سرویس ورزشی فرارو، بحران تازه اوکراین چنان تکان دهنده بوده که ورزشکاران این کشور در بازی های المپیک سوچی را هم بی تاثیر نگذاشته است. این ورزشکاران حالا تصمیم گرفته اند دیگر برای اوکراین در این رقابت ها به میدان نروند و به کشورشان برگردند.

به گزارش فرارو و به نقل از رویترز، کشته شدن 26 نفر از معترضین در جریان درگیری های روز سه شنبه اوکراین، دلیل اصلی این تصمیم است. این خبر را رییس کمیته ملی المپیک اوکراین به خبرگزاری رویترز داد و گفت: «فکر می کنم بعضی از ورزشکاران تصمیم گرفته اند بازی های سوچی را رها کنند و به کشور برگردند». سرگی بوبکا در شرایطی این صحبت را مطرح کرده که ظاهرا مخالفتی هم با آن ندارد.

مارک آدامز سخنگوی کمیته ملی المپیک هم با شنیدن این خبر گفته از تصمیم اوکراینی ها حمایت می کند: «واقعیت این است که کمیته ملی المپیک به حقوق همه ورزشکاران و تصمیماتی که آنها می گیرند احترام می گذارد و مخالفتی با این موضوع ندارد».
پیش تر یعنی درست روز چهارشنبه باخ، رییس کمیته ملی المپیک هم خشونت ها در اوکراین را به شدت محکوم کرده بود. در بیانیه ای که کمیته ملی المپیک اوکراین منتشر کرده هنوز از شمار ورزشکارانی که قرار است بازی های المپیک زمستانی سوچی را ترک کنند نام برده نشده است. اوکراین 43 ورزشکار به این بازی ها فرستاده و مشخص نیست چه تعداد از این ورزشکاران تا پیش از روز یکشنبه، یعنی قبل از پایان رسمی این مسابقه ها روسیه را ترک خواهند کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ٢٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها