سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی امضای توافقنامه امنیتی با پاکستان

ایران به لحاظ حقوق بین‌الملل این حق را دارد که رفع تهدید کند، اما چون ما با کشورهای همسایه توافقات همکاری داریم، سعی می‌کنیم در غالب توافق و گفت‌وگو این موضوع را حل کنیم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید: توافقنامه امنیتی با کشور پاکستان نیز در دستور کار مجلس قرار دارد که آن را بررسی و تصویب خواهیم کرد.
سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به جای‌گرفتن گروهک‌های تروریستی در خاک پاکستان و تهدید علیه مرزهای کشورمان از سوی این گروهک‌ها، اظهار داشت: به لحاظ حقوق بین‌المللی اگر کشوری از خاک کشور دیگری تهدید شود و کشوری که از خاک آن، کشور همسایه تهدید می‌شود، توان تامین امنیت و مقابله با آن تهدید را نداشته باشد، کشور تهدید شونده می‌تواند راساً اقدام به رفع تهدید کند.

وی ادامه داد: بنابراین جمهوری اسلامی ایران به لحاظ حقوق بین‌الملل این حق را دارد که رفع تهدید کند، اما چون ما با کشورهای همسایه توافقات همکاری داریم، سعی می‌کنیم در غالب توافق و گفت‌وگو این موضوع را حل کنیم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مسئولیت این اقدامات مستقیماً بر عهده دولت پاکستان است، گفت: آنها در موارد قبلی نیز با ما همکاری و تلاش کرده و از توان خود استفاده کرده بودند.

نقوی‌ در ادامه خاطرنشان کرد: توافقنامه امنیتی با کشور پاکستان نیز در دستور کار مجلس قرار دارد که آن را بررسی و تصویب خواهیم کرد.
وی در خصوص بازدید اعضای این کمیسیون ار رآکتور آب سنگین اراک نیز تصریح کرد: این بازدید در دستور کار کمیسیون قرار دارد، اما هنوز زمان آن مشخص نشده است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٢, ١١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها