سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان درگذشت

حکومت افغانستان به همین مناسبت سه روز عزای عمومی اعلام کرد. در این سه روز پرچم افغانستان در حالت نیمه افراشته قرار خواهد گرفت.
فرارو: محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به سن ۵۶ سالگی درگذشت.

به گزارش بي بي سي،ریاست جمهوری افغانستان با انتشار خبرنامه ای این خبر را تایید کرده و گفته که محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جمهوری به دلیل بیماری در گذشت.

در این خبرنامه، حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان بابت درگذشت معاون اول ریاست جمهوری ابراز تاثر کرده و مرگ آقای فهیم را یک ضایعه جبران ناپذیر خوانده است.

حکومت افغانستان به همین مناسبت سه روز عزای عمومی اعلام کرد. در این سه روز پرچم افغانستان در حالت نیمه افراشته قرار خواهد گرفت.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان، محمد عمر داوودزی وزیر امور داخله و شماری از مقام های دیگر دولتی هم برای همدردی با خانواده و بستگان آقای قسیم فهیم به خانه او رفته اند.

نزدیکان قسیم فهیم نیز خبر مرگ معاون اول ریاست جمهوری را تایید کرده اند و گفته اند که دلیل مرگ آقای فهیم، سکته بوده است. او پیش از این نیز از بیماری شکر (دیابت) رنج می برد و چندین بار زیر مراقبت های جدی قرار گرفته است.

خبرگزاری دولتی باختر هم در یک خبر فوری گزارش کرده است که محمد قسیم فهیم به دلیل سکته قلبی از دنیا رفته است.

خبرمرگ معاون اول ریاست جمهوری افغانستان انعکاس گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و رسانه های خبری افغانستان هم از این اتفاق خبرهای فوری پخش کرده اند.

قسیم فهیم در آغاز حکومت حامد کرزی به مقام "مارشالی"؛ عالی ترین رتبه نظامی رسید و در پنج سال گذشته معاون اول ریاست جمهوری افغانستان بود.

او در زمان قدرت طالبان، فرماندهی نیروهای مجاهدین در مبارزه با طالبان را به عهده داشت و در فروپاشی این گروه با حمایت هوایی نیروهای آمریکایی نقش مهم بازی کرد.

طبق قانون اساسی افغانستان هرگاه یکی از دو معاون ریاست جمهوری "استعفا و یا وفات کند"، رئیس جمهوری افغانستان می تواند فرد دیگری را به تائید مجلس نمایندگان افغانستان جاگزین او کند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٢-١٣٩٢, ١۵:٣۶

   

پر مبحث ترین ها