سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۸۰درصد مردم کریمه موافق الحاق هستند

روسیه از تصمیم پارلمان کریمه برای اعلام استقلال از اوکراین استقبال کرده و آن را تدبیری «کاملا قانونی» دانسته است.
نخست وزیر جمهوری خودمختار کریمه‌ی اوکراین می‌گوید بیش از هشتاد درصد از مردم این منطقه با جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه موافقند.


به گزارش پرس تی‌وی، سرگئی اکسیونوف روز پنج‌شنبه (13 مارس، 23 اسفند) اتهام‌های ادعایی مخالفان را مبنی بر این که وی به دستور مسکو نتیجه‌ی همه‌پرسی را تغییر خواهد داد رد کرد.
نخست وزیر جمهوری کریمه خاطر نشان کرد ساکنان این منطقه بدون توسل به هرگونه تقلب و یا دست‌کاری به پذیرش حاکمیت روسیه رای مثبت خواهند داد.

وی روند برگزاری همه‌پرسی را «شفاف و عادلانه» دانست و گفت : «تضمین می‌‌کنیم همه‌ی جوانب قوانین اروپا از جمله امنیت رای‌دهندگان رعایت خواهد شد.»
نخست وزیر جمهوری کریمه افزود: «شانزده مارس، اکثر ساکنان کریمه به اولین گزینه، که پیوستن به فدراسیون روسیه است، رای خواهند داد.»

اکسیونوف تصریح کرد بررسی اخیر کارشناسان برجسته‎ی افکارسنجی کریمه و اوکراین «به وضوح و آشکارا» نشان می‎دهد بیش از هشتاد درصد از مردم کریمه با پیوستن به فدراسیون روسیه موافقند.
این در حالی است که سران موقت اوکراین خواستار تحریم همه‌پرسی شانزده مارس از سوی مردم جمهوری کریمه هستند.
اعضای پارلمان کریمه هفته‌ی گذشته به اتفاق آراء با طرح اعلام استقلال منطقه در صورت رای مثبت ساکنان کریمه به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه در همه پرسی 16 مارس موافقت کردند.

روسیه از تصمیم پارلمان کریمه برای اعلام استقلال از اوکراین استقبال کرده و آن را تدبیری «کاملا قانونی» دانسته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٩٢, ١١:٣٧

   

پر مبحث ترین ها