سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مایکل مان: دیدارهای اشتون از قبل مشخص بود

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت که اشتون می‌خواست قطعاً این [دیدارها] بخشی از برنامه‌های سفر به ایران باشند.
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن اعلام اینکه کاترین اشتون می‌خواست قطعاً دیدار با سازمان‌های مدنی بخشی از برنامه سفر به ایران باشد، گفت: "به‌خوبی مشخص بود که این دیدارها طی این سفر رخ خواهند داد".

مایکل مان، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در گفت‌وگو با تسنیم در پاسخ به سؤالی درباره سفر کاترین اشتون به ایران و دیدار وی با برخی از محکومین فتنه 88 گفت: "وی می‌خواست با برخی از سازمان‌های جامعه مدنی دیدار کند و بالاخص علاقه‌مند بود که با فعالین زن ملاقات کند. این ملاقات‌ها در شب شنبه هماهنگ شدند. فکر می‌کنم به‌خوبی مشخص بود که این دیدارها طی این سفر رخ خواهند داد".
وی در ادامه بار دیگر ضمن تأکید بر اینکه مشخص بود اشتون می‌خواست با جامعه مدنی دیدار کند، گفت: "وی در تمام سفرهای خود این کار را انجام می‌دهد و این امر نباید برای هیچ‌کس تعجب‌آور باشد".

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت که اشتون می‌خواست قطعاً این [دیدارها] بخشی از برنامه‌های سفر به ایران باشند.
دیدار کاترین اشتون با برخی از محکومین فتنه 88 بازتاب‌های منفی وسیعی در کشورمان داشته است.
وزارت امور خارجه ضمن اظهار بی‌اطلاعی از این دیدارها، سفیر اتریش را احضار و مراتب اعتراض کشورمان نسبت به برگزاری این دیدارها در سفارت این کشور در تهران را به وی ابلاغ کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴٧

   

پر مبحث ترین ها