سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخست وزیر انگلیس در پیام نوروزی: روابط لندن و تهران در حال تحول است

بروز شده : ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴٠    نسخه چاپی    
وی نوشته است: مایلم از این فرصت استفاده کنم و به همه کسانی که در انگلیس این مناسبت دیرینه را جشن می گیرند، بگویم به خاطر همه چیزهایی که برای کشور ما انجام داده اید، متشکرم.
ایسنا: نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه و در آستانه فرارسیدن سال نوی خورشیدی، نوروز را به همه کسانی که در انگلیس و سراسر جهان این مناسبت را جشن می گیرند، تبریک گفت.

به گزارش دویچه وله، ˈدیوید کامرونˈ در این پیام نوشته است: می دانم که میلیون ها نفر این مناسبت مهم را جشن می گیرند... دوستان و خانواده ها کنار هم جمع می شوند تا این ˈروز نوˈ را گرامی بدارند و با نگاهی به سال گذشته، منتظر سال جدید و 12 ماه ماه پیش رو باشند.

وی افزوده است: فرارسیدن سال نو، چالش ها و فرصت های تازه ای را با خود به همراه می آورد. نوروز زمانی است که مردم و ملت ها به هم نزدیک می شوند تا به رسیدن به صلح و شکوفایی و کامیابی کمک کنند.

در ادامه پیام نوروزی نخست وزیر انگلیس آمده است: روابط انگلیس و ایران در حال تحول است و در حالی که هنوز گام های بیشتری باید برداشته شود، رییس جمهور روحانی و من موافقت کرده ایم که به تلاش های خود برای بهبود روابط دو کشور ادامه دهیم.

وی نوشته است: مایلم از این فرصت استفاده کنم و به همه کسانی که در انگلیس این مناسبت دیرینه را جشن می گیرند، بگویم به خاطر همه چیزهایی که برای کشور ما انجام داده اید، متشکرم.

ˈهمچنین برای همه کسانی که در سراسر جهان و به همراه دوستان و خانواده هایشان نوروز را جشن می گیرند، بهترین ها را آرزو می کنم.ˈ

دیوید کامرون در پایان پیام خود به فارسی نوشته است: ˈهر روزتان نوروز؛ نوروزتان پیروزˈ

وزیر خارجه انگلیس در پیام نوروزی: به دنبال بهبود رابطه با ایرانیم

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس نیز با تبریک نوروز به تمامی افرادی که آن را در سراسر دنیا جشن می گیرند، گفت: «نوروز زمانی برای شروع دوباره است؛ و با این روحیه من می‌خواهم به مردم ایران بگویم که بریتانیایی‌ها در سال جدید به دنبال بهبود رابطه با ایران هستند.»

وی افزود : «این چیزی است که دولت‌های ما طی چند ماه گذشته برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اند.»

ویلیام هیگ با اشاره به اینکه همچنان اختلافات میان دو کشور حل نشده است، اضافه کرد: «هنوز موضوعات بسیار مهمی هستند که باید به آنها بپردازیم، اما من قاطعانه معتقدم که گفت وگوی سازنده و همکاری بین ایران و بریتانیا به نفع همه ماست.»

وزیر امورخارجه انگلیس در پایان سخنانش به زبان فارسی گفت: «نوروزتان پیروز.»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها