سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت ترکیه توییتر را فیلتر کرد

بروز شده : ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴۵    نسخه چاپی    
توییتر که بیش از 250 میلیون کاربر عضو در سراسر جهان دارد، در ترکیه بیش از 12 میلیون کارببا فیلترینگ توییتر در ترکیه ، مجموع کشورهای فیلتر کننده توییتر به سه کشور رسید. شبکه " توییتر" پیشتر در چین و ایران فیلتر شده است.ر داشت. شبکه " توییتر" پیشتر در چین و ایران فیلتر شده است.
در آستانه انتخابات شوراها در ترکیه (9 روز دیگر) و در حالی که تنش سیاسی بین حزب حاکم عدالت و توسعه و احزاب مخالف بر سر پرونده افشای فساد مالی بزرگ در این کشور ، بالا گرفته است ، دولت ترکیه روز گذشته شبکه "توییتر" را فیلتر کرد.

به گزارش عصر ایران، کابران شبکه توییتر در ترکیه از روز گذشته امکان دسترسی به این شبکه اجتماعی را از دست داده اند.

فیلتر کردن توییتر از سوی دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه ، پس از تهدید او برای فیلتر کردن وب سایت هایی چون یوتیوب و فیسبوک صورت می گیرد.

اخیرا نوارهای صورتی منسوب به اردوغان به طور گسترده ای در شبکه یوتیوب منتشر شده است. در این نوارها که ادعا می شود مکالمات تلفنی اردوغان با برخی نزدیکان او است، نخست وزیر ترکیه توصیه هایی درباره پرونده فساد مالی به نزدیکان خود می کند . نخست وزیرترکیه این نوارها را جعلی و ساختگی خوانده است.

پس از وقایع اعتراضات به تخریب پارک "گزی" استانبول در ژوئن سال گذشته میلادی (خرداد 92) به نظر می رسد دولت اردوغان برای فیلتر کردن شبکه های اجتماعی مصمم است چون نخست وزیر ترکیه یش از این بارها از این شبکه های اجتماعی به عنوان ابزارهایی برای بر هم زدن امنیت و ثبات کشور نام برده است.

توییتر که بیش از 250 میلیون کاربر عضو در سراسر جهان دارد، در ترکیه بیش از 12 میلیون کاربر داشت.

با فیلترینگ توییتر در ترکیه ، مجموع کشورهای فیلتر کننده توییتر به سه کشور رسید. شبکه " توییتر" پیشتر در چین و ایران فیلتر شده است.

البته پیشتر نیز در جریان اعتراضات ضد دولتی علیه حکومت حسنی مبارک در مصر ، این شبکه در مصر به طور موقت فیلتر شده بود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴۵

   

پر مبحث ترین ها