سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازداشت ۳ ژنرال ارتش ونزوئلا به اتهام تلاش برای «کودتای نظامی»

بروز شده : ۶-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵۶    نسخه چاپی    
اعتراضات در ونزوئلا حدود ۶ هفته است که جریان دارد و بر اساس گزارش رسانه‌ها ۳۴ کشته برجا گذاشته است.
رئیس جمهور ونزوئلا از بازداشت ۳ ژنرال نیروی هوایی ارتش کشورش به اتهام تلاش برای کودتای نظامی علیه دولت این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پرنسا لاتینا، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده است که سه ژنرال نیروی هوایی این کشور به اتهام طرح کودتای نظامی علیه دولت قانونی این کشور روز دوشنبه بازداشت شدند.

مادورو در نشست مشترکی با وزرای خارجۀ کشورهای آمریکای جنوبی در خصوص این سه ژنرال گفته است: این گروه مستقیما به معترضان وصل است. آنها می‌گفتند که هفته جاری هفته مهمی خواهد بود. آنها در حال انجام جنگ روانی بودند.

اعتراضات در ونزوئلا حدود ۶ هفته است که جریان دارد و بر اساس گزارش رسانه‌ها ۳۴ کشته برجا گذاشته است.

مخالفان در ونزوئلا به مسائل گوناگونی از جمله شرایط اقتصادی و امنیتی در کشور معترض هستند، و خواستار کناره‌گیری آقای مادورو از قدرت شده‌اند.

نیکلاس مادورو کشورهای خارجی، مانند آمریکا، را مسئول بحران پیش‌آمده معرفی کرده است. وی معتقد است که اعتراض‌ها در این کشور با تحریک و برنامه‌ریزی دشمنان این کشور، یعنی امریکایی‌هاست.

طی چند سال گذشته آمریکایی‌ها برای براندازی در این ونزوئلا طرح های زیادی را اجرایی کرده است. هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید ونزوئلا و همچنین مادورو چند بار از طرح آمریکا برای ترور آنها خبر داده‌اند.

ونزوئلا از جمله معدود کشورهایی در منطقه آمریکای لاتین است که سیاستهای مستقلی را از آمریکا اتخاذ کرده است که همواره با اعتراضات واشنگتن روبرو بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠١-١٣٩٣, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها